"Все пропало!": Російські товстосуми скидають рублі та нафтові активи

Заможні росіяни продовжують позбуватися вкладень в рублеві активи, продаючи акції російських компаній і вкладаючи заощадження у валюту.

Такі дані наводить ІК "Атон" в звіті про позиції інвесторів, повідомляють Патріоти України.

У травні клієнти компанії з рахунками понад 1 млн доларів другий місяць поспіль скорочували свої вкладення в сировинні компанії РФ.

Розпродаж торкнувся як нафтогазового сектора, з якого інвестори вивели 14% коштів, так і металургійних компаній, які втратили 4% грошей інвесторів.

"Роздрібні інвестори, очевидно, не розраховували на продовження угоди ОПЕК і скоротили свої позиції в нафтовиробників, в той час, як погіршуються прогнози по китайському боргу, знизили апетит до акцій металургів", - відзначають експерти "Атона".

Під удар потрапили привілейовані акції Сбербанку (втратили 40% грошей заможних інвесторів), X5 (мінус 41%) а також "Сургутнафтогаз" (мінус 30%), який став збитковим вперше за 22 роки і в 12 разів скоротив дивіденди, зазнавши втрат на зміцненні рубля.

Майже всі виведені з акцій гроші заможні інвестори перевели у валюту, випливає з даних "Атона": готівкові долари стали знову найпопулярнішим активом, показавши приріст вкладень на 13% за місяць.

Крім того, на куплену валюту клієнти-мільйонери набували єврооблігації - приріст інвестицій склав 7%. Допоміг великий обсяг нових розміщень, пояснюють в "Атоні": в травні російські компанії збільшили випуск валютного боргу майже вдвічі.

"Індекс долара (щодо інших валют) впав до семимісячних мінімумів, і інвестори використовували цю можливість, щоб збільшити свої позиції", - йдеться в огляді ІК.

Російський фондовий ринок потрапив в затяжну смугу відтоку капіталу, яка триває з середини лютого, в результаті індекси знижуються навіть у відносно сприятливих умовах на зовнішніх ринках, каже аналітик Промсвязьбанку Ілля Фролов.

За даними EFPR, закордонні фонди з початку року продали російських акцій на 1,4 млрд доларів, ліквідувавши майже всі вкладення, здійснені після перемоги Дональда Трампа на виборах в США. Індекс ММВБ впав на 17,5%, до мінімумів за 11 місяців, а компанії, що входять до нього, сумарно подешевшали на 1,4 трлн рублів.

Гроші витікають з російського ринку, тому що це стає нецікавим, говорить старший аналітик "Альпарі" Анна Бодрова.

"Локальний підйом в одиничних паперах не тягне за собою інших через безліч корпоративних проблем всередині "гігантів", а одному Сбербанку не по силам вивести ринок в зелену зону. Зростання російської економіки, як про це говорить Банк Росії, що спостерігається протягом трьох кварталів, непомітний в звітах емітентів, тому немає опори і для паперів. До кінця 2016 року акції купувалися на очікуваннях повноцінного поліпшення кон'юнктури, але вже сьогодні очевидна неспроможність цієї ідеї", - пояснює вона.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...