"Вселенський патріархат "не може зняти анафему ні з Філарета Денисенка, ні з Івана Мазепи", - священик УПЦ МП зробив цікаву заяву

Анафема, накладена на Філерата російськими попами, від початку нікчемна і не мала сили...

Патріарх Філарет

Неправильно говорити, що Константинополь "зняв анафему" з Філарета. Насправді її просто визнали недійсною. Про це сказав священик УПЦ МП з Нововолинська Віктор Мартиненко, передають Патріоти України.

У коментарі "Першому каналу соціальних новин" священнослужитель сказав, що Вселенський патріархат "не може зняти анафему не з Філарета Денисенка, не з Івана Мазепи".

"Не можна відмінити незаконне рішення - воно від початку не мало сили, бо було незаконним... Не можна зняти політичну анафему, бо вона від початку нікчемна, така, що не має сили. Отож, її лише можна визнати такою, а не відмінити", - пояснив Мартиненко.

"Розглянуто і задовільнено апеляцію митрополита Філарета Денисенка, - визнано недійсним позбавлення його сану, відтак прийнято до євхаристичного спілкування його, та його послідовників, тобто увесь клір та вірних УПЦ КП. З чим усіх вас вітаю!" - резюмував він.

Нагадаємо, у 1997 році Архієрейський Собор РПЦ видав "Акт про відлучення від Церкви монаха Філарета (Денисенка)" (сану митрополита РПЦ його позбавила у 1992 році) за "розкольницьку діяльність" та "порушення монашеських обітниць". Поплічники Кирила стверджували, що Філарет, будучи монахом, мав жінку і трьох дітей.

Джерело: РБК-Україна

Інші публікації автора

Хіти тижня. Зіркова українська актриса показала, як виглядає без макіяжу (фото)

понеділок, 6 квітень 2020, 17:00

Ольга не соромиться показувати свій природний вигляд. Графік актриси складний і стежити за собою в таких умовах важко.

Хіти тижня. "Український карантин - це карго-культ з г*вна і палиць", - журналіст

понеділок, 6 квітень 2020, 16:00

В Україні вірус став божеством, в жертву якому ладні принести все. Про це у своєму блозі пише журналіст Андрій Шокотко, передають Патріоти України. Далі - мовою оригіналу:. "Даже не мутируя, в каждой стране коронавирус приобретает национальность. Наро...