"Всі наші донедавні революції були певною мірою карго-культними", - політолог

За словами політолога, такі "революційні події" - це публічне змагання політичних претендентів за звання найсильнішого. Кінцева мета такого змагання - схвалення з боку "політичної еліти" та олігархічного консенсусу.

Петро Олещук

Про це на своїй сторінці у Facebook пише політолог Петро Олещук, передають Патріоти України.

"Коли пишуть про карго-культ революції, то забувають, що всі наші донедавні революції були так само (певною мірою) карго-культними.

Який смисл у захопленні адміністративних будівль? Я не про палаци культури, захоплення яких не несе в собі жодного політичного сенсу.

Ну ок, захопили, приміром, Адміністрацію Президента. Які це має юридичні наслідки? У нас ніде в законодавстві не встановлено зв'язку між юридичним статусом посадовця та місцем його перебування. Можна захопити кабінет президента, але це не змінить його статусу як президента. Захопили його кабінет? Він може зібрати свій штаб хоч де - і підготувати операцію з відвоювання позицій. І робитиме це саме як президент.

То звідки у нас ця традиція блокувань, захоплень і т.д.? Що це?

Насправді, все це стає зрозуміло, якщо просто усвідомити, що "революційні події" - це публічне змагання політичних претендентів за звання найсильнішого. Кінцева мета такого змагання - схвалення з боку "політичної еліти" та олігархічного консенсусу.

Механіка цього дійства така:

- ти збираєш людей і проводиш різні акції. Головна мета цих акцій - показати, що ти сильний, а твої конкуренти - слабкі;

- з тобою проводять переговори впливові олігархічні кола і утрясають механізм передачі влади та гарантії незмінності суспільного ладу. Це може бути формальним (Конституційна реформа 2004 року), або неформальним (Віденська зустріч 2014 року), але головне - зміст;

- тобі "присягають" численні феодали з усіх рівнів;

- результат легалізується через рішення судів, вибори і т.д.

У результаті маємо чергову заміну "фейсів" без заміни ладу та політичної системи, зі збереженням влади усіх "ключових гравців" та грошових потоків у визначених руках.

Лише в рамках подібної логіки мітинги, хороводи, блокування будівль мають сенс. Тому що вони спрацюють лише за однієї умови - правлячий клас їх визнає, та у їх результаті погодиться змінити перших осіб при владі.

Якщо ж акції будуть загрожувати самому правлячому класу, то він ніколи не допустить, щоб якісь блокування на щось вплинули. Вони зберуть "уряд" десь у Борисполі та втоплять у крові всі акції."

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...