"Вибух антикорупційної діяльності правоохоронців" є "імітацією бурхливої діяльності", щоб обдурити народ, - Карл Волох

Масштаби нинішньої роботи українських силовиків вражають, однак вони можуть не встигнути переломити у людей скептичне ставлення до влади.

Карл Волох

Таку думку висловив активіст Громадського люстраційного комітету, блогер Карл Волох на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти України.

"Я категорически убежден: начни Генпрокуратура в 2014 году то, что она делает сейчас, – мы жили бы в другой стране по уровню доверия населения к власти и по успешности проводимых реформ (которые зачастую тормозятся именно коррупционными интересами элит). И разочарование, и обида людей на власть за падение уровня жизни (которое было объективно и неизбежно) могли бы хоть отчасти компенсироваться удовлетворением такого мощного у украинцев чувства справедливости, которое, собственно, и вывело людей на Майдан", – підкреслив він.

Волох зазначив, що в 2014 році переконував людей з президентської команди в необхідності посадки корупціонерів і пропонував їм список кримінальних справ, розслідування яких мало стати першочерговим завданням влади.

"Вот увидите, – говорил тогда я. – Вы все равно придете к тому, что это делать необходимо. Тем более, что в ближайшие пару лет успехов в экономике точно не будет, а неизбежное повышение тарифов и не таких реформаторов сливало в канализацию. Но если вы упустите время, то что бы вы потом ни сделали, будет восприниматься обществом с абсолютным недоверием, критиковаться и высмеиваться (и это я еще не мог представить, что рыговские СМИ будут влиять на общественные настроения мощнейшим образом)". Но они (власть) тогда были на пике уверенности и самодовольства. И не посчитали такие перспективы реальными", – розповів він.

Блогер додав, що після провалу роботи силовиків при генпрокурорах Віталію Яремі і Віктору Шокіну нинішній генеральний прокурор Юрій Луценко, директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник і глава МВС Арсен Аваков багато роблять для боротьби з корупцією, але це вже не може переломити скепсис суспільства.

"Самое обидное, что в итоге, после нескольких лет издевательства над правоохранительной системой Яремой и Шокиным, серьезную работу все-таки пришлось начать. И масштабы того, что сейчас делает Луценко с Сытником и Аваковым, действительно впечатляют. А вот достаточно ли этого, чтобы переломить сложившееся у людей абсолютно скептическое отношение к готовности власти жить по закону и карать его нарушителей, особенно высокопоставленных, я не знаю. Надеюсь, что да – иначе все может обернуться совсем уже грустно", – відзначив Волох.

Він додав, що головною проблемою сьогодні є елементарний некомплект суддів в київських судах і величезна кількість розслідуваних справ, які туди передані на розгляд.

"По закону обвинение в госизмене экс-президента не имеет никаких преференций перед ДТП или кражей из супермаркета. При нынешних темпах мы получим приговоры в лучшем случае лет через пять... Решить быстро эту проблему в рамках Конституции и закона очень непросто. Тем более, когда идет реформа судебной системы и ее порядок оговорен законом. Но вопросом уже занимаются вплотную многие люди, включая президента и руководителей судебной системы. Думаю, в ближайшие вы услышите, как это произойдет", – підсумував блогер.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...