"Видавав тваринні звуки, що нагадують гавкіт собаки", - волонтер з Росії про свій стан після звільнення з полону "ЛНР"

Глава Української асоціації військовополонених, росіянин Анатолій Поляков каже, що до сих пір не позбувся страшних наслідків перебування в полоні у бойовиків "ЛНР".
Глава Української асоціації військовополонених Анатолій Поляков

Таке зізнання він зробив в інтерв'ю "Радио свобода", передають Патріоти України.

За його словами, колишні бранці бойовиків після звільнення потребують постійно медичної і психологічної допомоги. Ускладнення фізичного і психологічного характеру зазвичай проявляються через три місяці, іноді і через рік.

"Коли я звільнився з полону, у мене був широкий набір всяких хвороб, я схуд на 25 кг (на момент звільнення я важив 40 кг) і видавав тваринні звуки, що нагадують гавкіт собаки. Це було найтяжчою спадщиною полону. Уявіть, коли з тебе вивергається "лава" різних тваринних звуків, яку неможливо зупинити або заглушити. Повірте, це дуже боляче і емоційно важко! Мені доводилося постійно прикривати обличчя і просити вибачення у співрозмовників, пояснюючи, що це не заразно. Але багато хто все одно відверталися, особливо важко находиться було в громадських місцях, де тобі починають робити зауваження або дорікати в тому, що є рознощиком зарази. Це дуже важко було пережити", - розповідає Поляков.

Він зазначає, що тільки через два роки після полону фахівцям вдалося знайти причину цього "тваринної вимови". "Мене підлікували, але сказати, що остаточно я від цього позбувся, не можна! Доводиться лягати в лікарню кожні півроку, все це на платній основі", - зізнається колишній полонений.

За словами Полякова, він так і не зміг адаптуватися до мирного життя. Переживати складності йому допомагає робота над законом про статус полонених.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...