Викликали авіацію: На Харківщині дитину вкусила небезпечна змія (відео)

У селищі Козіївка Харківської області гадюка вкусила 11-річного хлопчика. Це сталося в саду під деревом у дворі приватного будинку.

Для порятунку Сергія довелося викликати санітарну авіацію, йдеться в сюжеті ТСН, передають Патріоти України.

"Злазив, під вишнею лопухи, наступив - укус. Сестра побачила як щось велике чорне поповзло. Він прибіг додому, каже: тату, мене змія вкусила", - розповів батько хлопчика Віталій Цибинога.

Чоловік наклав дитині джгут і викликав швидку. У хлопчика почалися запаморочення і нудота, але протиотрута була лише у Харкові, а це сотня кілометрів. Щоб не гаяти ані миті, дитину вирішили доправляти до обласного центру волонтерським літаком. "Наш дитячий лікар районний викликав санавіацію", - пояснив батько хлопчика.

Пілот згадує, що ледь живий хлопчик навіть пожвавішав, коли побачив борт. "Почувався він погано. Але. Це хлопчисько! Йому цікаво все. А тут прилетів літак. Взагалі це було так класно - дивитися, як дитина ця, навіть у такому стані у неї з'явилася усмішка на обличчі", - розповів Юрій Покусаєв.

Вже за годину Сергій був у харківській лікарні, і тепер його життю нічого не загрожує. "Доправили досить швидко. Нами надано всю необхідну допомогу. Стан дитини зараз середньої тяжкості, загрози життю немає", - зазначив завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії ОДКЛ №1 Сергій Бевз.

Серпентологи кажуть, що хлопчик, швидше за все, наступив на червонокнижну гадюку Нікольського, поширену в тій місцевості. Ця змія живе в центральній лісостеповій зоні України - від Вінницької області через Київську, Черкаську області та Полтавщину до Слобідської України. Отрута її небезпечна здебільшого для дітей, а дорослу людину вона вбити не може.

Вчений, якого ці гадюки кусали щонайменше півдесятка разів, каже, що головне - не злити плазуна. "Гадюка, степова, звичайна, Нікольського, не намагатиметься вкусити людину навмисно. Вона кусає, якщо на неї наступили, якщо її намагаються схопити. Головне, що треба зробити - це зробити крок назад і дати змії спокійно сховатися", - радить провідний науковий співробітник музею природи ХНУ імені В. Н. Каразіна Олександр Зіненко.

Вчений також закликав уважніше дивитися під ноги під час прогулянок на природі, а у дворах викошувати траву, щоб рептиліям не було де причаїтися.


Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...