Викликали авіацію: На Харківщині дитину вкусила небезпечна змія (відео)

У селищі Козіївка Харківської області гадюка вкусила 11-річного хлопчика. Це сталося в саду під деревом у дворі приватного будинку.

Для порятунку Сергія довелося викликати санітарну авіацію, йдеться в сюжеті ТСН, передають Патріоти України.

"Злазив, під вишнею лопухи, наступив - укус. Сестра побачила як щось велике чорне поповзло. Він прибіг додому, каже: тату, мене змія вкусила", - розповів батько хлопчика Віталій Цибинога.

Чоловік наклав дитині джгут і викликав швидку. У хлопчика почалися запаморочення і нудота, але протиотрута була лише у Харкові, а це сотня кілометрів. Щоб не гаяти ані миті, дитину вирішили доправляти до обласного центру волонтерським літаком. "Наш дитячий лікар районний викликав санавіацію", - пояснив батько хлопчика.

Пілот згадує, що ледь живий хлопчик навіть пожвавішав, коли побачив борт. "Почувався він погано. Але. Це хлопчисько! Йому цікаво все. А тут прилетів літак. Взагалі це було так класно - дивитися, як дитина ця, навіть у такому стані у неї з'явилася усмішка на обличчі", - розповів Юрій Покусаєв.

Вже за годину Сергій був у харківській лікарні, і тепер його життю нічого не загрожує. "Доправили досить швидко. Нами надано всю необхідну допомогу. Стан дитини зараз середньої тяжкості, загрози життю немає", - зазначив завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії ОДКЛ №1 Сергій Бевз.

Серпентологи кажуть, що хлопчик, швидше за все, наступив на червонокнижну гадюку Нікольського, поширену в тій місцевості. Ця змія живе в центральній лісостеповій зоні України - від Вінницької області через Київську, Черкаську області та Полтавщину до Слобідської України. Отрута її небезпечна здебільшого для дітей, а дорослу людину вона вбити не може.

Вчений, якого ці гадюки кусали щонайменше півдесятка разів, каже, що головне - не злити плазуна. "Гадюка, степова, звичайна, Нікольського, не намагатиметься вкусити людину навмисно. Вона кусає, якщо на неї наступили, якщо її намагаються схопити. Головне, що треба зробити - це зробити крок назад і дати змії спокійно сховатися", - радить провідний науковий співробітник музею природи ХНУ імені В. Н. Каразіна Олександр Зіненко.

Вчений також закликав уважніше дивитися під ноги під час прогулянок на природі, а у дворах викошувати траву, щоб рептиліям не було де причаїтися.


Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...