Держсекретар Ради безпеки Білорусі Станіслав Зась вважає, що в республіці необхідно культивувати білоруську мову, але робити це треба без тиску, передають Патріоти України з посиланням на місцеві ЗМІ.
"Треба визнати, що національна мова - одна з основ національної самоідентифікації будь-якого народу. Якщо ми говоримо про захист своєї ідентичності, ми повинні культивувати одну з його основ - мова. Культивувати, пропагувати, застосовувати - про це йдеться", - сказав Зась.
Він додав, що зараз молодь Білорусі починає повертатися до білоруської мови і використовувати її в розмовній мові. "І цей шлях треба пройти, щоб ми зміцнювалися як нація і як народ", - додав Зась.
Він так само відзначив, що мова не йде про те, щоб "насаджувати білоруську мову". Потрібно зробити так, що б мова стала модною і популярною.
На питання, чи не побоїться білоруська влада популяризувати свою мову, з урахуванням досвіду України, Зась відповів, що не побоїться. "Не побоїться популяризувати свою мову. Не ресурсом якимось адміністративним, зобов'язуючи або продавлюючи. Треба стимулювати, заохочувати, створювати умови, щоб застосування мови розширювалося", - сказав він.
Також держсекретар додав, якщо заохочувати і культивувати моду на білоруську мову, тоді і запит на освіту, ділове спілкування буде. "Треба починати в тому ж інформаційному просторі, щоб в тих же ЗМІ звучала білоруська мова, наші пісні, наше мистецтво пропагувалося. І щоб люди, діти, припустимо, вважали модним наш білоруський національний костюм", - додав Зась.
15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...
Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...