Визначили навіть правовий статус: У Петербурзі подали заявку на референдум про відокремлення від РФ

Метою молодих активістів є - показати, що в сьогоднішній Росії референдуми в принципі неможливі, і що референдум, який відбувся в Криму, не мав під собою, на їхню думку, жодних законних підстав.

Санкт-Петербург

У міськвиборчкомі Петербурга зареєстровано заявку на референдум про відділення міста від Російської Федерації. Зробили це активісти молодіжного демократичного руху "Весна", передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.

У заявці два питання:

1) Ви за возз'єднання Петербурга з Європою на правах комуни Князівства Ліхтенштейн?

2) Ви за відновлення дії законодавства Петербурга 1992 року і за статус Петербурга як частини Російської Федерації?

Документ прийняли без заперечень, зареєстрували і привласнили йому порядковий номер. Згідно з процедурою, відповідь доведеться чекати протягом 30 днів. Потім, якщо в заявці не знайдуть недоліків, її передадуть на затвердження в Законодавчі збори, якщо і вони схвалить ідею референдуму, його організаторам доведеться ще зібрати 40 тисяч підписів.

Активісти "Весни", однак, не думають, що до цього дійде, їхня головна мета - показати, що в сьогоднішній Росії референдуми в принципі неможливі, тобто не працює стаття Конституції, що забезпечує право громадян висловлювати свою волю шляхом референдуму.

Як зазначив Микола Артеменко, активіст, що подавав заявку в Міськвиборчком, він робить це вже всьоме . Коли він зі своїми однодумцями намагався ініціювати референдуми з гострих міських проблем, наприклад, по Охта-Центру, він завжди отримував відмову.

Інша мета активістів - показати, що референдум, який відбувся в Криму, не мав під собою, на їхню думку, жодних законних підстав. Вони переконані, що російська влада при прийнятті рішень оперує подвійними стандартами. Питання, сформульовані в заявці, повинні, на думку їхніх авторів, не сприяти відділенню Петербурга від Росії, а показати абсурдність ситуації в країні.

"Весна" - організація, створена нещодавно на основі руху "Весна", колишнього молодіжного "Яблука " і колишньої молодіжної "Солідарності".

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Побачили те, що не було явним" - політтехнолог про те, як криза проявила президента Зеленського

неділя, 18 квітень 2021, 15:00

Криза - це екзамен для влади, чи зможе вона скористатися цим шансом. "Немає фахових людей. Його оточення - дивні особи з незрозумілою репутацією. Криза проявила цей застій. Україні потрібен не просто функціонер, а людина з досвідом, баченням, стратегіє...

З архіву ПУ. "Ось така скотина": Зіркова українська співачка відмовила міністру культури в інтимі і поплатилася за це (відео)

неділя, 18 квітень 2021, 10:00

​Українська поп-діва Оля Полякова, як і безліч інших жінок, може поділитися мало приємною історією про неналежну поведінку чоловіків. Одного разу, будучи запрошеною до будинку президента України Віктора Януковича, співачці довелося шукати шляхи відступу.