Переведення годинника регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України». «Ввести на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад», - йде мова в документі.
«Літній» і «зимовий» порядок обчислення часу вперше був введений у Великобританії в 1908 році для економії і раціональнішого розподілу електроенергії протягом доби. В СРСР перехід на зимовий час і назад регулярно здійснювався з 1981 року. В даний час понад 110 країн світу переходять на «літній» і «зимовий» час.
Єврокомісія пропонує припинити практику переходу на «літній» і «зимовий» час в країнах-членах ЄС, починаючи з 2019 року. У 2011 році Верховна Рада намагалася скасувати переведення годинників на «зимовий» час в Україні, але під тиском громадськості прийнята постанова була скасована.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...