Переведення годинника регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України». «Ввести на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад», - йде мова в документі.
«Літній» і «зимовий» порядок обчислення часу вперше був введений у Великобританії в 1908 році для економії і раціональнішого розподілу електроенергії протягом доби. В СРСР перехід на зимовий час і назад регулярно здійснювався з 1981 року. В даний час понад 110 країн світу переходять на «літній» і «зимовий» час.
Єврокомісія пропонує припинити практику переходу на «літній» і «зимовий» час в країнах-членах ЄС, починаючи з 2019 року. У 2011 році Верховна Рада намагалася скасувати переведення годинників на «зимовий» час в Україні, але під тиском громадськості прийнята постанова була скасована.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...