Про це сказав на брифінгу Міноборони начальник Головного військово-медичного управління – начальник медичної служби Збройних сил України – полковник медичної служби Ігор Хоменко, передають Патріоти України з посиланням на Укрінформ.
“Ми маємо намір створити окремий рід військ – медичний, по типу бундесверу”, – сказав він.
Хоменко уточнив, що у Збройних силах розглядалося кілька стандартів, які діють у країнах-членах НАТО, однак німецький бундесвер підходить найбільше.
Він пояснив, що зараз медиків Збройних сил понад 20 тисяч осіб, якщо буде створено окремий рід військ – медичний, туди увійдуть приблизно 10% від кількості представників Збройних сил. Цей окремий рід військ буде підпорядковуватися Головнокомандувачу Збройних сил України, наразі медики підпорядковуються міністру оборони. Цю реформу медичної служби, зокрема, щодо створення окремого роду військ, заплановано провести до 2021 року.
Хоменко зауважив, що наразі відпрацьована схема, за допомогою якої вдається зберегти життя та здоров’я більшості військовослужбовців. Зокрема, протягом короткого часу, так званої золотої години, поранених доставляють до передових хірургічних груп, яких налічується 10. Далі, за його словами, наприклад, поранених в область серця протягом 6-8 годин доставляють до Національної академії медичних наук міста Харкова, а у разі необхідності протягом 12 годин – до Києва в інститут Амосова. Військових, які отримали поранення очей або отримали опіки, додав військовий лікар, протягом 4-6 годин доставляють до лікарень Дніпра.
«Наразі поранений на передовій отримує кваліфіковану лікарську допомогу протягом так званої золотої години після поранення. Смертність на етапах евакуації зменшена до 1,35%», – сказав він.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...