"И рыбку съесть, и ...": Як у Путіна сподіваються позбавити громадян валюти, одночасно врятувавши "скрепну" економіку і втримавши режим від і без того розлючених вже росіян

У Росії в рамках плану з дедоларизації економіки пропонується створити факторингову спецкомпанію, диверсифікувати вкладення коштів Фонду національного добробуту і застрахувати кошти громадян на металевих рахунках.

"Є пропозиції зі створення факторингової організації, яка б скуповувала зобов'язання зовнішніх покупців російських товарів, оскільки вони не можуть оплатити, наприклад, через банки якісь поставки. Відповідно, факторингова компанія могла б виступити організацією, яка викуповує такі борги і потім отримує оплату в рахунок цих поставок", - повідомив глава комітету Держдуми з фінансового ринку Анатолій Аксаков, передають Патріоти України з посиланням на росЗМІ.

За його словами, також розглядається можливість розстрочки митних платежів і зниження мит щодо всіх експортних товарів при розрахунках у національних валютах. Крім того, триває обговорення з КНР, Іраном, Туреччиною розрахунків у національних валютах і "сполучення" платіжних систем.

Аксаков зазначає, що влада вивчає і можливість диверсифікації розміщення коштів Фонд національного добробуту. Йдеться про розміщення цих коштів не в закордонні активи, а видачу їх через валютні угоди банкам для погашення зовнішніх зобов'язань.

Серед інших обговорюваних заходів - створення умов для диверсифікації заощаджень, щоб росіяни робили їх не тільки у валюті. За словами депутата, запропоноване скасування ПДВ по золоту для роздрібних операцій і страхування рахунків росіян на металевих рахунках.

Однак, за словами аналітиків, перспектива відходу від долара в міжнародних розрахунках є складнодосяжною. Зокрема, перейти на розрахунки в євро навіть з європейськими партнерами буде складно, враховуючи, що більшість контрактів зараз в доларах.

"Поки що всі обговорювані заходи з дедоларизації економіки проходять на рівні "сирих" ініціатив. Сам по собі шлях дедоларизації в Росії - це міра вимушена, і повністю відмовитися від доларових розрахунків не вдасться, оскільки для цього не створено готової інфраструктури, та й більшість торгових іноземних партнерів на це не підуть", - підсумував аналітик Олексій Антонов.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...