"Неясно у нас з тим, хто у нас, власне кажучи, воює в Сирії. Недарма ж йдуть розмови про те, що буде прийматися закон про наші приватні військові структури. Якщо він буде прийнятий, то це дуже сильно звільнить руки нашій державі. Тому що ми ніби-то, а рученята ось вони", - сказав він.
Після цього офіційна Москва буде говорити, що вона не бере участі в війнах. "А ми не воюємо. Це ось якісь приватні компанії там воюють. Вони до нас відношення не мають. Загинуть - їх в землю закопають. Будуть героїчно воювати - навіть, може бути, орден не отримають, крім грошей. А вони взагалі свої. Свої власні. Мамчині. Вони не державні. Вони не на військовій службі. Чи не присяжні люди", - додав журналіст.
Сванідзе зазначив, що зараз така ситуація з "групою Вагнера". "Ясна річ, вони мають відношення до держави, не можуть не мати. Як окремо від нашої держави може воювати якась структура. Звідки зброя. Звідки накази. За кого воюють. Чиї вони накази виконують. Ну чиї. Взагалі куди вони стріляють і чому вони стріляють саме туди. Зрозуміло, це якось пов'язано з загальними політичними або військово-політичними нашими завданнями. Проте, формально вони ніби як ніхто. І якщо вони гинуть, то про них не говорять. Їх там як би немає", - заявив історик.
Він висловив думку, що Кремль хоче приховати свою участь у війні в Сирії від усіх, як він це намагався робити на Донбасі. "Від усіх приховують. Від росіян - тут така двозначна позиція. Ніби як воюють, ніби як молодці. Те ж саме на Донбасі. Та ж сама історія. Ніби як ми там, тобто для так званих патріотично налаштованих сил ніби як ми ... А для тих, хто намагається нас цим підколоти - а нас там немає. А нас там немає. А звідки зброя? Захопили в українців. А хто там воює? Ті, хто заблукав. Або добровольці", - підкреслив Сванідзе.
"Відпускники і добровольці. Те ж саме абсолютно в Сирії. Фактично. Ну ніби як не наші і все. Тобто наші, але не наші. Так, позиція двозначна. Позиція, називаючи речі своїми іменами, лицемірна. Поки вона, в усякому разі, не обросла якимось законними, законними виправданнями. Тому я думаю, що протягом осяжного майбутнього вона ними обросте", - резюмував він.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...