Нагадаємо, суми прожиткового мінімуму на 2017 рік встановлено Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", передають Патріоти України з посиланням на 24 Канал.
Згідно з документом, прожитковий мінімум для основних соціальних і демографічних груп населення з 1 грудня виглядає так:
Як зростуть соціальні виплати в Україні з першого грудня:
Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами ("декретні")
Визначається як 100% середньомісячного доходу жінки (стипендії, зарплати, допомоги з безробіття тощо) на місяць. Вона не може бути меншою ніж 25% розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи, з 1 грудня 2017 року ця цифра – не менше 440,5 грн (раніше – 421 грн).
Цю допомогу отримують усі жінки (у тому числі неповнолітні), не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Допомога при народженні дитини
Ця допомога не змінюється, складаючи 41 280 грн, де 10 320 – одноразова виплата і 860 грн – щомісяця упродовж 3 років.
Допомога одиноким матерям
Розмір визначається як різниця між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
Тож максимальний розмір допомоги з 1 грудня буде: для дітей до 6 років – 1492 грн (проти 1426 грн), від 6 до 18 років – 1860 ( проти 1777 грн) , від 18 до 23 років (за умови навчання на стаціонарі) – 1762 грн (проти 1684 грн).
Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування
Розмір допомоги – в залежності від віку дитини.
Для дітей до 6 років: різниця між 2984 грн та середньомісячним розміром аліментів, допомог та пенсій за попередні шість місяців, які призначені дитині.
Від 6 до 18 років: різниця між 3720 грн та середньомісячним розміром аліментів та пенсій за попередні шість місяців, які призначені дитині.
Якщо дітям, над якими встановлено опіку чи піклування, аліменти (за відсутності осіб, що за законом зобов’язані їх утримувати), пенсія, стипендія, державна допомога за попередні шість календарних місяців не нараховувалися, така допомога призначається у розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку.
Допомога дітям, чиї батьки ухиляються від сплати аліментів
До цієї ж категорії зараховуються діти, чиї батьки не мають можливості утримувати дитину або їхнє місце проживання невідоме.
Розмір цієї допомоги складає різницю між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Максимальний розмір допомоги для дітей до 6 років становить 746 грн (був 713 грн), від 6 до 18 років – 930 грн (був 888,5 грн).
Допомога малозабезпеченим сім’ям
Визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом. Цей розмір не може бути більший, ніж 75% прожиткового мінімуму для сім'ї.
З 1 грудня розміри прожиткових мінімумів такі:
- для працездатних осіб – 370,02 грн,
- для осіб, що втратили працездатність, та інвалідів – 1373 грн,
- для дітей, віком до 6 років - 1268,20 грн,
- для дітей, віком від 6 до 18 років -1581,00 грн,
- для дітей, віком від 18 до 23 років (за умови навчання) - 1497,7 грн.
Для громадян, які отримали статус особи, що проживає і працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського, рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 20%.
Допомога малозабезпеченій особі, яка доглядає інваліда І чи ІІ групи
Розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім'ї та середньомісячним сукупним доходом сім'ї за попередні шість місяців (не може бути більшим, ніж мінімальна заробітна плата). Надається дієздатній особі, яка зареєстрована або постійно проживає з інвалідом. З 1 грудня максимальний розмір цієї допомоги складе 1700 грн ( раніше 1624 грн).
Допомога особам, які не мають права на пенсію
Громадяни, віком від 63 років, що не мають права на пенсію відповідно до чинного законодавства (не набуто стажу) з жовтня цього року отримують допомогу у розмірі 1373 грн (було 949 грн).
Державна соціальна допомога особам з інвалідністю з жовтня 2017 року для І, ІІ і ІІІ груп, матерям-героїням становить 1452 грн (було 1312 грн).
Допомога священнослужителям, церковнослужителям та особам, які не менше 10 років до введення в дію ЗУ "Про свободу совісті та релігійні організації" займали посади в релігійних організаціях, становить 1373 грн.
Допомога за померлого годувальника
Виплачується дитині, що не отримує пенсію по втраті годувальника:
- на одну дитину – 1452 грн;
- на двох – 1742,4 грн;
- на трьох і більше – 2178 грн.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...