З користувачів російських соцмереж вимагають гроші

Шахраї своєчасно відреагували на заборону російських соцмереж в Україні.

Змусити користувачів оплатити «штрафи» за відвідування «ВКонтакте», «Однокласників» та інших заборонених в Україні російських інтернет-ресурсів намагаються спритні шахраї. Так, юрист Олександр Криворчук розмістив в «Фейсбуці» скан повідомлення від якоїсь «кіберполіції міста Києва», повідомляють Патріоти України.

У повідомленні вказується, що на адресата заведено адміністративну справу за використання ним VPN (інтернет-технологія, що дозволяє користувачеві відвідувати сайти, доступ до яких заблокований провайдером). І пропонується оплатити 500 гривень штрафу. У разі несплати вимагачі загрожують передати дані про «порушника» «в прокуротуру для подальшого розгляду».

Поряд з граматичними помилками зловмисники допустили і грубі фактичні. Так, користувачам повідомляють, що вони порушили ст. 301 і 304 Кримінального кодексу України. Але ці статті (розповсюдження порнографії та втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність) тягнуть за собою кримінальну, а не адміністративну відповідальність, а також абсолютно не передбачають відповідальності за використання технології VPN.
Як розповіла прес-секретар Департаменту кіберполіції Юлія Квітко, в їх функції розсилка подібних повідомлень взагалі не входить - поліція фіксує і розслідує порушення, а покарання за них накладають суди та інші уповноважені органи. Але найголовніше, що користувачі Інтернету не несуть ніякої відповідальності ні за відвідування підсанкційних сайтів, ні за використання широко поширеної і легальної технології VPN. Кіберполіції пропонує всім, кому приходять такі оповіщення, повідомляти про те, що сталося в місцеві підрозділи поліції. Також це можна зробити на сайті кіберполіції cybercrime.gov.ua в спеціальній формі «Зворотній зв'язок». А на спеціальну адресу block@cybercrime.gov.ua можна повідомляти про продовження діяльності веб-сайтів, доступ до яких повинен бути заблокований.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...