З козацьких часів, або Як з’явився День захисника України

14 жовтня святкується День захисника України – як народилася нова дата, та що вона значить в історії.

2014 рік – російська збройна агресія в Україні запустила активний процес декомунізації країни — відмови від радянських символів і свят, передають Патріоти України.

24 вересня 2014 року – “Україна більше не святкуватиме День захисника Вітчизни 23 лютого” – таку заяву під час святкування Дня Незалежності зробив президент України Петро Порошенко. “Ніколи!”, – підкреслив український лідер.

Народження нової дати

Новим указом Петра Порошенка вшановувати мужність та героїзм українських воїнів у боротьбі за незалежність і територіальну цілісність Україна починає 14 жовтня.

Таким чином указ президента України Леоніда Кучми 1999 р. Про святкування Дня захисника Вітчизни 23 лютого відійшов у минуле.

Чому 14 жовтня?

14 жовтня історично вшановували українське військо на Покрову.

14 жовтня традиційно відзначається як день створення Української повстанської армії.

"14 жовтня, Покрова Пресвятої Богородиці, ще з козацьких часів був святковим днем захисників Вітчизни. Тому, минулого року, свідомо викреслюючи з українського календаря чуже, штучно до нас привнесене свято російської армії-окупанта, я цілком природно зупинив свій вибір на 14 жовтня", — зазначив Петро Порошенко.

День захисника України 2018 – вихідні

Вихідні дні з нагоди свята 14 жовтня в Україні триватимуть три дні. Цього року дата свята припадає на неділю, тому вихідний переноситься на наступний за ним понеділок.

Таким чином, вихідні на День захисника 2018 в Україні – з 13-го по 15 жовтня включно.

Джерело: Факти.ICTV
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...