З нагоди 75-ї річниці завершення блокади Ленінграда Німеччина виділила Росії €12 млн

Гроші підуть на реконструкцію госпіталю для ветеранів війни і на створення російсько-німецького Центру зустрічей у Санкт-Петербурзі.

Про виділення грошей повідомили у спільній заяві Мааса (ліворуч) і Лаврова

Уряд Німеччини добровільно виділяє Росії €12 млн як гуманітарний жест, приурочений до 75-ї річниці завершення блокади Ленінграда (нині Санкт-Петербург). Про це 27 січня ідеться у спільній заяві міністрів закордонних справ РФ і ФРН Сергія Лаврова та Гайко Мааса, передають Патріоти України.

"Ми, міністри закордонних справ Російської Федерації та Федеративної Республіки Німеччина, вітаємо рішення уряду ФРН, яке ґрунтується на визнанні відповідальності за вчинені в ті роки від імені Німеччини злочини, про добровільний гуманітарний жест щодо нинішніх блокадників у вигляді асигнувань у розмірі €12 млн на реконструкцію госпіталю для ветеранів війни, а також створення російсько-німецького Центру зустрічей у Санкт-Петербурзі для російської та німецької громадськості та блокадників", – заявили міністри.

Дипломати висловили впевненість, що "ця добровільна акція поліпшить рівень життя нинішніх блокадників і послужить справі історичного примирення між народами обох країн".

Спікер МЗС РФ Марія Захарова заявила, що виплата Німеччиною €12 млн "не означає закриття питання про надання урядом ФРН індивідуальних виплат усім нині живим блокадникам, незалежно від їхньої національності".

Блокаду Ленінграда, яка під час Другої світової війни тривала 872 дні, було повністю знято 27 січня 1944 року.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...