З нагоди 75-ї річниці завершення блокади Ленінграда Німеччина виділила Росії €12 млн

Гроші підуть на реконструкцію госпіталю для ветеранів війни і на створення російсько-німецького Центру зустрічей у Санкт-Петербурзі.

Про виділення грошей повідомили у спільній заяві Мааса (ліворуч) і Лаврова

Уряд Німеччини добровільно виділяє Росії €12 млн як гуманітарний жест, приурочений до 75-ї річниці завершення блокади Ленінграда (нині Санкт-Петербург). Про це 27 січня ідеться у спільній заяві міністрів закордонних справ РФ і ФРН Сергія Лаврова та Гайко Мааса, передають Патріоти України.

"Ми, міністри закордонних справ Російської Федерації та Федеративної Республіки Німеччина, вітаємо рішення уряду ФРН, яке ґрунтується на визнанні відповідальності за вчинені в ті роки від імені Німеччини злочини, про добровільний гуманітарний жест щодо нинішніх блокадників у вигляді асигнувань у розмірі €12 млн на реконструкцію госпіталю для ветеранів війни, а також створення російсько-німецького Центру зустрічей у Санкт-Петербурзі для російської та німецької громадськості та блокадників", – заявили міністри.

Дипломати висловили впевненість, що "ця добровільна акція поліпшить рівень життя нинішніх блокадників і послужить справі історичного примирення між народами обох країн".

Спікер МЗС РФ Марія Захарова заявила, що виплата Німеччиною €12 млн "не означає закриття питання про надання урядом ФРН індивідуальних виплат усім нині живим блокадникам, незалежно від їхньої національності".

Блокаду Ленінграда, яка під час Другої світової війни тривала 872 дні, було повністю знято 27 січня 1944 року.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...

Покрова Пресвятої Богородиці: Народні повір'я і традиції свята

п’ятниця, 14 жовтень 2022, 6:28

Для всього православного світу 14 жовтня є особливою датою - саме в цей день відзначається велике свято Покрови Пресвятої Богородиці. Одне з найулюбленіших свят українців (церков названих на честь Покрови - найбільше на території України.-ред.) пов'яза...