У свою чергу держава зобов’язалася «ховати» тільки залишок відходів. Обов’язкове сортування відходів передбачає Закон України “Про відходи”, передають Патріоти України.
Дану норму Україна внесла в законодавство ще в 2012 році, декларуючи свої європейські наміри.
У законі немає переліку і послідовності операцій зі сміттям, однак зазначено, що з 1 січня 2018 року “в країні забороняється поховання на полігонах неперероблених (необроблених) побутових відходів”.
Також передбачена система штрафів: за поховання неперероблених (необроблених) побутових відходів громадяни будуть платити 20-80 неоподатковуваних податком мінімумів (16-64 тис. грн в 2017 році), а посадові особи та суб’єкти підприємницької діяльності – 50-150 неоподатковуваних мінімумів ( 40-120 тис. грн). За повторне порушення норм законодавства протягом року громадянам світить 80-100 неоподатковуваних податком мінімумів (64-80 тис. грн), а ось чиновники і підприємці змушені будуть сплатити аж 100-200 неоподатковуваних мінімумів (80-160 тис. грн).
У той же час експерти наполягають на тому, що сьогодні не більше 5% українців сортують сміття. Мовляв, люди не розуміють, навіщо це потрібно і як це робити.
Відзначимо, щорічно в Україні викидається понад 11 мільйонів тонн побутових відходів, які ховають на тисячах звалищ і полігонів площею понад 9 тисяч гектарів.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...