У свою чергу держава зобов’язалася «ховати» тільки залишок відходів. Обов’язкове сортування відходів передбачає Закон України “Про відходи”, передають Патріоти України.
Дану норму Україна внесла в законодавство ще в 2012 році, декларуючи свої європейські наміри.
У законі немає переліку і послідовності операцій зі сміттям, однак зазначено, що з 1 січня 2018 року “в країні забороняється поховання на полігонах неперероблених (необроблених) побутових відходів”.
Також передбачена система штрафів: за поховання неперероблених (необроблених) побутових відходів громадяни будуть платити 20-80 неоподатковуваних податком мінімумів (16-64 тис. грн в 2017 році), а посадові особи та суб’єкти підприємницької діяльності – 50-150 неоподатковуваних мінімумів ( 40-120 тис. грн). За повторне порушення норм законодавства протягом року громадянам світить 80-100 неоподатковуваних податком мінімумів (64-80 тис. грн), а ось чиновники і підприємці змушені будуть сплатити аж 100-200 неоподатковуваних мінімумів (80-160 тис. грн).
У той же час експерти наполягають на тому, що сьогодні не більше 5% українців сортують сміття. Мовляв, люди не розуміють, навіщо це потрібно і як це робити.
Відзначимо, щорічно в Україні викидається понад 11 мільйонів тонн побутових відходів, які ховають на тисячах звалищ і полігонів площею понад 9 тисяч гектарів.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...