З приходом і священиком: Черговий "московський" храм перейшов у Православну церкву України

​Після Об'єднавчого собору і визнання ПЦУ Вселенським патріархом РПЦ почала втрачати свої парафії в Україні одну за одною.

Чергова новина про це прийшла із закарпатського села Минай. Парафія церкви на честь св. Першомученика архідиякона Стефана, що в селі Минай Ужгородського районі (Закарпатська область), оголосила про перехід з Московського патріархату в Українську православну церкву. Така інформація в п'ятницю, 21 грудня, опублікована на офіційному порталі Закарпатської єпархії ПЦУ, передають Патріоти України.

"Настоятель парафії протоієрей Степан Біляк звернувся до єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія з письмовим проханням про включення його в клір Закарпатської єпархії Православної Церкви України. Раніше дана релігійна громада входила до складу Мукачівської єпархії Російської Православної Церкви в Україні (так званої "Мукачівської православної єпархії") . Тому єпископ Варсонофій видав Указ про включення даного приходу до складу Закарпатської єпархії ПЦУ, а протоієрея Степана Біляка прийняв до єпархіального кліру", - йдеться в повідомленні прес-служби.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...