Його історія надихає мільйони. В Америці його знає кожен. Він пройшов справжнє пекло війни, переніс 75 хірургічних операцій, нестерпний фізичний та моральний біль. Однак попри все, не зламався і продовжив жити повноцінним життям, передають Патріоти України з посиланням на 24 канал.
Нині подружжя вперше приїхало до України, аби поспілкуватися з нашими героями.
Послухати людину-легенду в Американському домі у Києві зібралися кілька десятків людей, серед них і ветерани АТО.
"Ветерани, підійміть руки вище, щоб я міг бачити вас. Дуже дякую за те, що служите нації", – розпочав ветеран війни в Іраку Шайло Гарріс.
Це єдиний відкритий захід для всіх бажаючих та журналістів. Вже кілька разів Шайло зустрічався з українськими військовими та їх родинами без камер, аби поспілкуватися з ними віч-на-віч.
Ветеран пригадав війну в Іраку. 19 лютого 2007-ого під час патрулювання службове авто Гарріса підірвалося на саморобній вибухівці. В машині разом з ним було троє його побратимів. Вижив лише Шайло.
"Я ніколи не вважав себе героєм. Бо герої вони. Ті, хто віддав своє життя за прапор, за націю. Але, разом з тим, не припиняйте вживати це слово. Кажіть вашим ветеранам, що вони герої, тому що, можливо, ви цим словом врятуєте їхнє життя. Може хтось саме опинився в тій глибокій темній ямі депресії", – наголосив Гарріс.
Його бронежилет буквально розплавився на тілі. Чоловік отримав 35% опіків 3-го ступеня та численні переломи. Шайло втратив вуха, кінчик носа і три пальці. Але найголовніше у нього залишилось – жага до життя та почуття гумору.
48 діб у штучній комі, 75 операцій і майже три роки відновлення в опіковому відділенні. Усі жахи війни сержанту допомогала долати його дружина Джеймі.
"Реабілітація та повернення до мирного життя – це робота обох. Головне для військового, який повертається до мирного життя, – любов і підтримка. У Шайло також бувають погані дні, і у нього постійно інфекції. Він постійно забуває працювати над пальцями, над руками. Я повинна нагадувати йому про це. Тобто є дуже багато роботи", – зазначила дружина-психологиня.
Подружжя виховує п'ятьох дітей. І вже кілька років вони разом подорожують світом та допомогають тисячам ветеранів повірити, що життя після війни існує. А нашим захисникам така підтримка нині як ніколи потрібна.
"Там ти відчуваєш себе людиною. А сюди ти приходиш, дивишся на ці реалії і розумієш, що у тебе немає ніякого тилу. Ти не відчуваєш поваги, не те що б від людей, а більше від держави", – сказав ветеран АТО Євген Яковлев.
У 2014-му ветеран написав книгу "Сталева воля". Українське видавництво переклало та опублікувало її. А вже незабаром на екранах з'явиться фільм. Шайло та Джеймі в Україні ще будуть кілька днів. Вже завтра, 8 жовтня, вони зустрінуться з усіма охочими у Львові.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...