За Крим: Український суд арештував активи російських банків

Апеляційний суд Києва заарештував акції українських «дочок» російських банків за участю держави: ВТБ, Промінвестбанку та Сбербанку.

Як наголошується в постанові суду від 5 вересня, рішення прийнято в зв'язку з заявою про забезпечення позову екс-голови правління ПриватБанку Олександра Дубілета і ще 17 компаній, що мали активи в Криму, передають Патріоти України.

Йдеться про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі від 2 березня про стягнення з Росії. Своїм рішенням суд заборонив банкам здійснювати ліквідацію або реорганізацію юрособи, а також відчужувати майно.
Клопотання про арешт акцій банків позивачі обґрунтували тим, що рішенням Арбітражного суду Гааги в їх користь було присуджено стягнути компенсацію з Росії. На їхню думку, на акції Промінвестбанку, Сбербанку і ВТБ Банку як майно держави Росія на території України, «може бути звернено стягнення на підставі рішення міжнародного суду».
У цьому контексті Апеляційний суд Києва дійшов висновку, що на території України дійсно «є майно, що належить РФ і на яке може бути звернено стягнення на підставі рішення міжнародного суду».
Третейський суд в Гаазі зобов'язав Росію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема мова йшла про суму в 159 млн доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.
Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...