Тут за участю командувача ЗС України генерал-полковника Сергія Дроздова пройшли масштабні стрільби ракетників ППО, - передають Патріоти України з посиланням на блог війсового експерта Михайла Жирохова.
За повідомленням офіційних ЗМІ, вперше за останні роки було здійснено 23 пуску розрахунками комплексом «Бук-М1" та С-300 (причому двох модифікацій - як «ПС», так і «В1"), причому за реальними мішенях - 11 беспилотникам ВР- 3 «Рейс». Крім того, відпрацьовувалася взаємодія з військової ППО - розрахунки ЗРК «Оса» виконали ще 20 пусків.
Відзначимо, що на весну 2014 р вдалося зберегти більшу частину сучасних систем, які дісталися країні після розвалу СРСР. Мало того, використовуючи можливості підприємств військово-промислового комплексу, вдалося в деякій мірі модернізувати окремі зразки.
Наймасовіше відновлювалися комплекси С-300, чому сприяє наявність в країні таких підприємств як ДержККБ «Луч», Жулянський машинобудівний завод «Візар» (при СРСР здійснював збірку ракет для ЗРК С-300), науково - виробниче об'єднання «Павлоградський хімічний завод» ( виробництво компонентів твердого ракетного палива), а також серйозний довоєнний зачепив. Адже до 2013 р ДП «Укроборонсервіс» відремонтувала для МО України вісім дивізіонів С-300ПС, причому їх ресурс був продовжений на 5 років або 5 тис. Годин. Крім того, підприємства постійно працювали на іноземних замовників у справі ремонту комплексів С-300ПС - зокрема, Білорусі і Казахстану.
Деяким відкриттям для широкої публіки стала демонстрація на День Незалежності відновленого комплексу 9K330 «Тор», який був знятий з озброєння ЗСУ в 2001 р через неможливість підтримувати його в стані боєготовності. Тоді ж з'явилися відомості, що відновленням займається Львівський радіоремонтний завод «ЛОРТА», який власне кажучи займається і відновленням ЗРК С-300.
Перед виставкою «Зброя та безпека-2017" з'явилися також цікаві кадри випробувань модернізованого фірмою «Радіонікс» комплексу С-125. «Родзинкою» саме цього варіанту (а є ще принаймні один - від «Аеротехніка-МЛТ») є установка на ракети нових напівактивна або активних головок наведення, що значно підвищує ефективність комплексу. І хоча ці роботи здійснюються в інтересах іноземного замовника - Анголи, однак є відомості, що цілком реально прийняття на озброєння цього варіанту модернізації для ЗСУ. Тим більше, що комплексів С-125 залишилося приблизно на 20 дивізіонів.
Відомо також, що реалізується і програма докорінної модернізації ЗРК «Бук». Причому тут крім продовження ресурсу старих ракет ведуться роботи по впровадженню вітчизняної ракети ЗР-27, яка була створена ДАХК «Артем», КБ «Луч», НВО «Арсенал» на основі авіаційної ракети класу «повітря-повітря» Р-27, яка випускається на київському підприємстві ДАХК «Артем» та нині використовується по всьому світу на винищувачах типу Су-27 і МіГ-29.
Крім того, до складу комплексу замість старої станції виявлення і цілевказівки 9С18 «Купол» застосовується трьохкоординатної РЛС кругового огляду 80К6М від запорізького НВК «Іскра», яка дозволяє виявляти цілі типу Су-27 на відстані до 400 кілометрів.
А є ще розробка ЗРК середньої дальності «Полтава», який за деякими даними планується прийняти на озброєння. Реальних відомостей про нього небагато, проте відомо, що базою його буде чотиривісний КрАЗ-7634НЕ, а ракета - все та ж ЗР-27.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...