Тут за участю командувача ЗС України генерал-полковника Сергія Дроздова пройшли масштабні стрільби ракетників ППО, - передають Патріоти України з посиланням на блог війсового експерта Михайла Жирохова.
За повідомленням офіційних ЗМІ, вперше за останні роки було здійснено 23 пуску розрахунками комплексом «Бук-М1" та С-300 (причому двох модифікацій - як «ПС», так і «В1"), причому за реальними мішенях - 11 беспилотникам ВР- 3 «Рейс». Крім того, відпрацьовувалася взаємодія з військової ППО - розрахунки ЗРК «Оса» виконали ще 20 пусків.
Відзначимо, що на весну 2014 р вдалося зберегти більшу частину сучасних систем, які дісталися країні після розвалу СРСР. Мало того, використовуючи можливості підприємств військово-промислового комплексу, вдалося в деякій мірі модернізувати окремі зразки.
Наймасовіше відновлювалися комплекси С-300, чому сприяє наявність в країні таких підприємств як ДержККБ «Луч», Жулянський машинобудівний завод «Візар» (при СРСР здійснював збірку ракет для ЗРК С-300), науково - виробниче об'єднання «Павлоградський хімічний завод» ( виробництво компонентів твердого ракетного палива), а також серйозний довоєнний зачепив. Адже до 2013 р ДП «Укроборонсервіс» відремонтувала для МО України вісім дивізіонів С-300ПС, причому їх ресурс був продовжений на 5 років або 5 тис. Годин. Крім того, підприємства постійно працювали на іноземних замовників у справі ремонту комплексів С-300ПС - зокрема, Білорусі і Казахстану.
Деяким відкриттям для широкої публіки стала демонстрація на День Незалежності відновленого комплексу 9K330 «Тор», який був знятий з озброєння ЗСУ в 2001 р через неможливість підтримувати його в стані боєготовності. Тоді ж з'явилися відомості, що відновленням займається Львівський радіоремонтний завод «ЛОРТА», який власне кажучи займається і відновленням ЗРК С-300.
Перед виставкою «Зброя та безпека-2017" з'явилися також цікаві кадри випробувань модернізованого фірмою «Радіонікс» комплексу С-125. «Родзинкою» саме цього варіанту (а є ще принаймні один - від «Аеротехніка-МЛТ») є установка на ракети нових напівактивна або активних головок наведення, що значно підвищує ефективність комплексу. І хоча ці роботи здійснюються в інтересах іноземного замовника - Анголи, однак є відомості, що цілком реально прийняття на озброєння цього варіанту модернізації для ЗСУ. Тим більше, що комплексів С-125 залишилося приблизно на 20 дивізіонів.
Відомо також, що реалізується і програма докорінної модернізації ЗРК «Бук». Причому тут крім продовження ресурсу старих ракет ведуться роботи по впровадженню вітчизняної ракети ЗР-27, яка була створена ДАХК «Артем», КБ «Луч», НВО «Арсенал» на основі авіаційної ракети класу «повітря-повітря» Р-27, яка випускається на київському підприємстві ДАХК «Артем» та нині використовується по всьому світу на винищувачах типу Су-27 і МіГ-29.
Крім того, до складу комплексу замість старої станції виявлення і цілевказівки 9С18 «Купол» застосовується трьохкоординатної РЛС кругового огляду 80К6М від запорізького НВК «Іскра», яка дозволяє виявляти цілі типу Су-27 на відстані до 400 кілометрів.
А є ще розробка ЗРК середньої дальності «Полтава», який за деякими даними планується прийняти на озброєння. Реальних відомостей про нього небагато, проте відомо, що базою його буде чотиривісний КрАЗ-7634НЕ, а ракета - все та ж ЗР-27.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...