За визволення окупованих республік Поволжя: У Києві створили рух "Вільний Ідель-Урал" (відео)

Рух ставить перед собою за мету здобуття реального суверенітету республіками Татарстан, Башкортостан, Чувашія, Удмуртія, Марій-Ел і Мордовія.

Відкрив прес-конференцію колишній російський політичний в'язень Рафіс Кашапов, який провів три роки в ув'язненні за критику російської агресії щодо України, - передають Патріоти України з посиланням на портал After Empire.

Кашапов - відомий в Татарстані політичний і громадський діяч. На батьківщині він неодноразово зазнавав переслідувань за свої переконання. Політик вважає, що Татарстан повинен відновити статус суверенної держави і повернутися до Конституції Республіки Татарстан 1992 року.

"З приходом до влади Володимира Путіна федеральний центр перестав сприймати Татарстан як рівноправного партнера. Почався процес перетворення Татарстану в російську колонію. Парламент республіки примусили змінити Конституцію, прибрати всі статті, пов'язані з економічним і політичним суверенітетом. Аналогічні заходи були застосовані в відношення всіх республік Ідель-Уралу - не тільки до Татарстану, але і до Башкортостану, Чувашії, Удмуртії, Марій-Ел і Мордовії", - пояснив Кашапов.

Ветеран сучасної російсько-української війни Боляень Сіресь, який очолює в Україні суспільство "Ерзянь Вал", своєю чергою звинуватив Москву в тому, що вона не тільки викачує з Ідель-Урал ресурси, використовуючи її територію як сировинний придаток, а й проводить по відношенню до корінних народів політику агресивної русифікації: "Ані Татарстан, ані якась інша республіка регіону не зможе самостійно захистити себе від тиску Москви. Саме тому ми закликаємо наших співвітчизників до солідарності і об'єднання в громадський рух "Вільний Ідель-Урал", що ставить собі за мету набуття реального суверенітету республіками Татарстан, Башкортостан, Чувашія, Удмуртія, Марій-Ел і Ерзяно-Мокшанія (Мордовія). Прийнятною для нас моделлю є створення інтеграційного союзу суверенних республік, з спільним кордоном, спільним економічним простором, колективною системою безпеки".

Засновники руху звернулися до своїх земляків-співвітчизників із закликом долучатись до обговорення принципів і ідеології нового об'єднання. Одночасно організатори заходу пообіцяли найближчим часом розпочати міжнародну кампанію на підтримку національних активістів і організацій корінних народів, переслідуваних Москвою.

Конференція відбулася 21 березня 2018 року. З української сторони у зустрічі брав участь політолог Ростислав Мартинюк.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...