Задорнов вмирає: Лікар пояснив страшну хворобу скандального коміка з Росії

Лікар Віктор Литвиненко прокоментував хворобу російського коміка Михайла Задорнова.

Михайло ЗадорновКоментар експерт надав ресурсу "МедОбоз. Обозреватель", передають Патріоти України. Цього літа з'ясувалося, що у Задорнова пухлина головного мозку.

Відомо, що раніше Задорнову зробили операцію, він пройшов курс хіміотерапії і відновлювальні процедури.

Однак пізніше артист, за словами його друга, вирішив відмовитися від виснажливого і марного лікування заради того, щоб побути в колі рідних.

Перший дзвінок пролунав 23 жовтня 2016 року: тоді Задорнова, у якого стався епілептичний припадок, відвезли у лікарню з концерту в Москві.

За словами Литвиненка, комік, швидше за все, хворий на четверту стадію раку головного мозку, яку неможливо вилікувати "ані за допомогою хірургів, ані за допомогою ченців".

"Четверта стадія раку вважається найсерйознішою. Пухлина може сягати значних розмірів, проростає в навколишні тканини і органи, метастазує в лімфатичні вузли. При раку 4 стадії обов'язкова наявність віддалених метастазів, іншими словами, метастатичне ураження органів. Лікування при раку 4-й стадії неможливе, прогноз несприятливий", - стверджує лікар.

Пухлина головного мозку значно відрізняється від інших новоутворень. Специфічність пухлин головного мозку визначає наявність гематоенцефалічного бар'єру. Гематоенцефалічний бар'єр обмежує проникнення багатьох речовин (в тому числі і лікарських) з кровоносного русла в тканину мозку.

Види пухлин

Пухлина головного мозку може зустрічатися в будь-якому віці. Злоякісні астроцитарні пухлини, такі як анапластична астроцитома та мультиформна гліобластома, складають близько 60% всіх утворень головного мозку і відносяться до злоякісної гліоми.

Астроцитома розташовується зазвичай в білій речовині головного мозку. Рак головного мозку зустрічається відносно рідко - близько 1,5% серед всіх видів пухлин.

Симптоми

Підставою для можливого діагнозу пухлини мозку і направлення хворого на консультацію до онколога є поява і прогресивне наростання вираженості тих чи інших неврологічних симптомів.

Залежно від локалізації пухлини мозку і її розмірів рак головного мозку може давати найрізноманітніші симптоми. Клінічні прояви пухлин головного мозку зазвичай посилюються з розвитком захворювання.

Головний біль є одним з основних.

Блювота зустрічається часто і має ряд характерних рис: раптовий, рефлекторний, фонтануючий характер.

Запаморочення настає під впливом гострого підвищення внутрішньочерепного і лікворного тиску.

Розлади психіки: оглушення, ослаблення уваги, притуплення сприйняття і пам'яті, уповільнення асоціативних процесів, зниження критичного ставлення до себе, до своєї хвороби і оточуючим, загальна млявість, байдужість, безініціативність.

Причини виникнення

На жаль, досі не відомі причини виникнення пухлин мозку. Велика ймовірність, на думку багатьох дослідників, що вони виникають внаслідок черепно-мозкових травм, спадковості і несприятливого впливу навколишнього середовища.

Лікування

Лікування пухлин головного мозку є одним з найбільш складних завдань. Гліоми лікуються хірургічним видаленням, післяопераційною променевою терапією і застосуванням різних схем хіміотерапії. Анапластична астроцитома і мультиформної гліобластоми відрізняються значно більшою радіо- та хіміорезистентністю порівняно з іншими пухлинами.

Ефективність лікування більшості злоякісних пухлин головного мозку досягається за рахунок комбінованого хірургічного, променевого (променева терапія пухлин головного мозку) та хіміотерапевтичного (хіміотерапія пухлин головного мозку) методів лікування.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...