Астрономи розповіли про таємничі сигнали, що виходять з далекої галактики, які вдалося виявити за допомогою телескопа в Канаді. Точна природа і походження спалахів радіохвиль невідома, передають Патріоти України з посиланням на BBC.
Серед 13 швидких радіосигналів, відомих як швидкі радіосплески (з англ. Fast Radio Bursts (FRB) - ред.), був дуже незвичайний повторюваний сигнал, що виходить від одного і того ж джерела, який знаходиться на відстані близько 1,5 мільярди світлових років від землі.
Про таку подію раніше повідомляв тільки один телескоп, пише видання.
Обсерваторія CHIME, розташована в Оканаганской долині Британської Колумбії, складається з чотирьох напівциліндричних антен довжиною 100 метрів, які щодня сканують всю північну частину неба.
Телескоп почав працювати тільки в минулому році, майже відразу виявивши 13 радіосплесків, включаючи ту, що повторюється.
FRB - це поодинокі радіоімпульси тривалістю кілька мілісекунд невідомої природи, що реєструються радіотелескопами.
До теперішнього часу вчені виявили близько 60 одиничних швидких радіосплесків і два повторюваних. Вони вважають, що в небі може бути до тисячі таких радіосплесків кожен день.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...