Як зазначає "Радіо Свобода", Білорусь і Росія з 2009 року поновили ці навчання, як було колись у країнах Варшавського договору, передають Патріоти України.
Такі навчання проводять раз на два роки почергово на території Білорусі та Росії – лише у 2015 році не було таких навчань.
Особливість навчань у 2017 році – зміна геополітичної обстановки: агресивні дії Росії проти України та її протистояння з НАТО, а також роль Білорусі як переговорного майданчика щодо конфлікту на Донбасі.
За даними білоруського міністерства оборони, на території Білорусі навчання пройдуть на 7-ми полігонах та у двох окремих місцевостях, навчатимуться 10 200 військовослужбовців, із них 7 тисяч – із білоруських підрозділів, 3 тисячі – з російських.
Такими силами робити агресію проти сусідів чи анексію неможливо, наполягають білоруські військові.
Білоруська опозиція побоюється, що Володимир Путін може використати ці навчання для початку анексії Білорусі, адже його політика є непередбачуваною. Зокрема провідний білоруський опозиційний лідер Микола Статкевич оцінює таку вірогідність у 10%.
Міністерство оборони Білорусі 13 вересня знову наголосило на оборонному характері навчань "Захід-2017" та обіцяло, що всі російські військові, які беруть у них участь, залишать білоруську територію до 30 вересня.
Як заявив 13 вересня керівник департаменту міжнародного військового співробітництва оборонного відомства Білорусі генерал-майор Олег Воїнов, навчання навмисно віддалені від суміжних територій з Україною, Литвою, Латвією і Польщею.
Міноборони Білорусі обіцяє звітувати щодня про хід навчань.
Країни-сусіди Білорусі, серед них держави Балтії і Україна, непокояться, що Росія може використати навчання "Захід-2017" для агресії чи збільшення своєї військової присутності в регіоні, а Білорусь перетворити на плацдарм для наступу на Україну.
Союз НАТО дислокував 4 батальйонні бойові групи, загалом майже 4500 військовослужбовців, в Естонії, Латвії, Литві й Польщі, щоб запевнити ці країни в підтримці перед дедалі агресивнішими діями Росії після окупації нею українського Криму і агресії на сході України.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...