"Захисник", нова-стара Ю, "об'єднавець" і "сприяння" Богородиці: Журналісти з'ясували стратегії головних кандидатів у президенти

Ключові кандидати взяли низький старт: сформували штаби і виробили стратегії.

Через кілька місяців в Україні офіційно стартує передвиборча кампанія. Журналісти з'ясували, яку стратегію оберуть ключові кандидати в президенти напередодні виборів, намічених на 31 березня, передають Патріоти України.

Петро Порошенко буде захищати український світ, Юлія Тимошенко спробує здивувати виборців численними програмами, Олег Ляшко закличе на допомогу Богородицю, а Юрій Бойко об'єднає всіх колишніх регіоналів.

Жити по-новому-2

Петро Порошенко - справжній важковаговик майбутньої кампанії. І не тільки тому, що займає крісло глави держави. Він має серйозний фінансово-медійно-адміністративний ресурс.

У глави держави вже зібрано кістяк передвиборної команди. Голова штабу - Віталій Ковальчук, перший заступник голови Адміністрації президента. Роль ключового радника-політтехнолога традиційно виконує депутат БПП Ігор Гринів, який традиційно працює в парі зі своїм однопартійцем Ярославом Лесюком.

Спічрайтер в цій команді також є – це Олег Медведєв, що колись співпрацював з Тимошенко, а нині "поставляє" промови главі держави.

Про те, що всі ці люди щільно зайнялися передвиборною грою, свідчить той факт, що Порошенко почав нарощувати свій рейтинг.

Якщо на початку року в замірах соціологів глава держави займав четверте-п'яте місця, то за вересневими даними спільного опитування компаній Соціс, КМІС і Центру Разумкова, президент став другим, поступившись лише Юлії Тимошенко.

Про завдання, які ставить перед собою на виборах команда Порошенка, розповів один з політтехнологів, близьких до Банкової. За його словами, президент вже підняв на щит кілька тем: успішну дипломатичну політику і євроінтеграційні процеси, томос - надання українській церкві автокефалії, а також створення боєздатної армії.

По суті, президентська команда буде грати на перемогу - але не в першому турі, що навряд чи можливо, а в другому. І для цього штаб глави держави постарається вивести на повторне голосування зручного для свого шефа опонента. Таким у Порошенка вважають Тимошенко.

Її спроба номер Знову

Тимошенко, яка ще в 2017 році піднялася на перший рядок президентських рейтингів і не поступається нею нікому, сидіти склавши руки не має наміру. Про це розповів Олексій Мустафін, медіа-консультант штабу Леді Ю.

За його словами, передвиборна стратегія вічної принцеси української політики розбита на чотири частини її Нового курсу. Перші дві – це просування конституційної реформи і економічний блок передбачає "перехід від олігархічного сировинного устрою до соціальної ринкової економіки інноваційного типу". Третя складова – нова політика миру: повернення окупованих територій, а також апеляція за допомогою до США і Великої Британії. Останній елемент програми Леді Ю носить назву Нова якість життя і присвячений зростанню соціального навантаження на державу.

"Наше завдання показати: у Тимошенко є план, - каже Мустафін. - Вона не йде на вибори з порожніми руками ".

Ті "смисли і меседжі", які згенерував штаб Тимошенко з нею саме на чолі, політолог Володимир Фесенко оцінює критично. Він назвав програму Леді Ю позитивною утопією, яку складно реалізувати. "Там багато цікавих ідей, але задумки від практики відділяє ціла галактика", - говорить експерт.

Перший непрохідний

Формально третє і четверте місця в останньому рейтингу кандидатів у президенти зайняла "непрофільна парочка" - шоумен Володимир Зеленський і рок-зірка Святослав Вакарчук. Однак обидва завзято заперечують свою участь у виборах. І тому говорити про їх виборчі стратегії неможливо. І запити журналістів, присвячені цій темі, Зеленський і Вакарчук проігнорували.

А ось п'яте місце у вересневому дослідженні настроїв електорату з показником 7,6% голосів окупував Анатолій Гриценко, лідер партії Громадянська позиція (ГП).

Денис Каплунов, представник штабу Гриценка, заявив, що головне завдання їх кандидата - не розгубити рейтинг і довіру виборців. І не збільшити показник недовіри, який у цього політика виявився одним з найнижчих серед конкурентів - лише 8%.

Каплунов вважає: поки що найбільша проблема лідера ГП полягає в тому, що електорат не сприймає його як експерта в економіці. А тому зараз Гриценко максимально часто коментує економічні теми.

Крім того, команда колишнього голови оборонного відомства, за словами Каплунова, хотіла б об'єднати зусилля з партією Самопоміч львівського мера Андрія Садового. Але останній поки що зволікає.

Нещодавно до колективу штабу Гриценка приєднався позафракційний депутат Віктор Балога - один з трьох братів-парламентаріїв, що представляють в нинішньому скликанні Закарпаття. Свого часу він був головою Адміністрації президента Віктора Ющенка, вважався одним з неформальних господарів Закарпатської області.

Минуле Балоги, на думку ряду експертів, робить цього політика токсичним - він навіть здатний "отруїти" рейтинг Гриценка.

Один з представників ГП на умовах анонімності розповів, що Балога повинен привнести в команду Гриценка системність роботи та організації передвиборчого процесу. "У нього великий досвід - як щодо виборів, так і в розумінні того, що потрібно робити, - заявило джерело. - Нам цього ой як не вистачає".

Жага реваншу

Опозиційний блок (ОБ) теж готується до виборів, хоча єдиного кандидата у них ще немає. Один з ключових політиків ОБ на умовах анонімності оповів про те, яким чином планує діяти цей політичний союз.

Зараз на фінальній стадії перебуває процес об'єднання блоку з партією За життя Вадима Рабіновича. До новоствореного союзу, за словами співрозмовника, приєднаються діючий мер Харкова Геннадій Кернес і скандальний проросійський політик Віктор Медведчук.

Усередині всього цього "консорціуму друзів мимоволі" йде, за словами джерела, боротьба за єдиного кандидата на президентських виборах. Змагаються три групи: "газова" на чолі з депутатом Сергієм Льовочкіним, "донецька" мільярдера Ріната Ахметова і "медведчуківська".

Поки що основний претендент - депутат Юрій Бойко, лише трохи відстає від Гриценка зі своїми 7,1%. Серед прихильників ОБ, як показали дані фокус-групи, багато хто асоціює Бойка з Віктором Януковичем - мовляв, у них навіть міміка і жестикуляція схожі. А це великий плюс для виборців південного сходу країни - базового регіону для опоблоківців.

Але представників ОБ більше турбує не єдиний кандидат, а створення нового союзу. Адже їх головна мета - парламентські вибори. "Ми будуємо нову велику партію, яка стане певним аналогом Партії регіонів, але менш централізованою", - заявило високопоставлене джерело в Опоблоці.

На виборах у ВР "аналог Партії регіонів" може розраховувати на високий результат, перетворившись на головний біль для нового президента.

Експерти впевнені: одним з прихованих "друзів" ОБ стане партія Ляшка. Адже її лідер на сьогодні обзавівся унікальним умінням - він проводить зустрічі з трудовими колективами великих підприємств, підконтрольних Ахметову. Зробити подібне без схвалення власника неможливо.

Джерело в керівництві Опоблоку підтверджує, що мільярдер щільно працює з Радикальною партією.

Богородиця на спасіння

На початку бесіди Андрій Лозовий, народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка (РПЛ), осінив хресним знаменням рибний салат. І лише після цього узявся до трапези і розмови.

Лозовий, близький соратник Ляшка, розповів, що команда РПЛ зробить ставку на спілкування з людьми.

"Лідер", за словами Лозового, вже об'їздив сотню місць по всій країні, зустрічався з людьми на різних підприємствах. Під час цих поїздок, частина з яких припадає на заводи мільярдера Ріната Ахметова, нібито викристалізовується програма кандидата.

Втім, у Ляшка, який з рейтингом 5,2% займає 7-е місце в рейтингу потенційних кандидатів, є і особливі помічники у справі заробляння електоральних балів. Зводячи перст до неба, Лозовий сказав про них так: "Господь Бог, Богородиця і апостоли - ось наші політтехнологи". І повернувся до рибного салату.

Джерело: НВ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...