Закон № 2262-VIII, який дозволяє евакуювати авто за неправильне паркування, опублікували в "Голосі України" від 31 березня. Документ набуде чинності через 180 днів з моменту публікації, передають Патріоти України із посиланням на 112 Україна.
Документ передбачає запровадження фото-, відеофіксації правопорушень. Місцева влада уповноважить інспекторів з паркування залишати повідомлення про штраф на лобовому склі, якщо водій не заплатив за паркомісце. А якщо машину залишили там, де вона заважає руху іншого транспорту, і це зафіксовано на фото або відео - її зможуть евакуювати до сплати штрафу (такі повноваження будуть у інспекторів з паркування і поліцейських). Крім того, представники Нацполіції отримають можливість не тільки евакуювати автомобілі, але і затримувати транспорт без евакуації. Водночас складається акт огляду і тимчасового затримання автомобіля.
Діятиме три режими, за якими автомобілістів зможуть притягнути до адміністративної відповідальності. Перший режим - передбачає спілкування між поліцейським і правопорушником, як це було і раніше, з пред'явленням всіх документів і складанням протоколу про порушення. Другий режим - буде працювати автоматично, він передбачає фіксацію правопорушень за допомогою відеокамер, інформація з яких буде надходити в поліцію, де також зможуть скласти протоколи. Щоправда, якщо порушення зафіксують таким чином, з порушника стягуватимуть штрафні бали, яких вистачить на три порушення. Після цього передбачені грошові штрафи. Третій режим - це фото- і відеозйомка в ручному режимі, яка здійснюватиметься через спеціальну програму, де автоматично відображається місце, час, дата і GPS-координати автомобіля. Здійснювати таку фіксацію зможуть поліцейські та уповноважені від міста інспектори з паркування.
Інформацію про порушення будуть вносити до Реєстру адміністративних порушень у сфері безпеки дорожнього руху. На лобовому склі авто залишатимуть повідомлення, а спеціальну постанову відправлять за адресою власника машини.
Оптимальним варіантом буде сплатити штраф у перші десять днів після його отримання, тому що він буде вважатися погашеним, якщо порушник сплатить 50% від загальної суми. Якщо ж його не оплатити за 30 днів, нараховується пеня, пропорційна штрафу. У тому випадку, якщо правопорушник і тоді не сплатить суму, поліція зможе направити постанову у виконавчу службу і зажадати примусової оплати.
Евакуювати будуть у тих випадках, якщо авто:
За меморандумом між Національною поліцією та органом місцевого самоврядування повноваження щодо притягнення до відповідальності за порушення правил зупинки, паркування та стоянки віддаються інспекторам з паркування - вводиться така посада - які є представниками місцевого самоврядування.
Закон не вводить додаткової відповідальності, а лише передбачає дієвий механізм притягнення до відповідальності за наявні правопорушення.
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила цей закон у грудні 2017 року 237 голосами народних депутатів. Нещодавно президент України Петро Порошенко підписав документ.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...