Залишаться лише Путін, бояри та скрепні мокши: Росію чекає найбільша хвиля еміграції з часів СРСР - американська розвідка

Все здорове, розумне та підприємливе тікатиме з "наддержави", що стрімко перетворюється на уродливу і заслабку копію сталінського СРСР.

В американській аналітичній компанії Stratfor вважають, що Росію незабаром накриє «найбільша за останні 20 років хвиля еміграції», передають Патріоти України.

Країну вже покидають висококваліфіковані кадри, що згодом плачевно позначиться на економіці і політиці, переконані експерти. Побічно ці висновки підтверджуються статистикою. За даними Stratfor, все більше росіян замислюються про переїзд в іншу країну на тлі боротьби влади з громадянською активністю, стрімкого падіння доходів і зростаючого соціального розшарування.

Інноваційні компанії і проекти будуть в значній мірі осідати за межами Росії. У РФ буде істотно скорочуватися приватне підприємництво. За даними Stratfor, половина російської молоді морально готова покинути межі країни.
Найбільшою мірою емігрантів не влаштовує слабкість і незатребуваність інститутів громадянського суспільства в Росії. Також вони не довіряють правоохоронній і судовій системі країни. Крім того, настрій покинути РФ пов'язаний з посиленням законодавства та введенням більш суворих правил для користувачів інтернету.
У Stratfor підрахували, що матеріальні збитки від еміграції можуть становити до 1,5 трлн доларів в рік. Тільки за останній рік країну покинули 2 тис. доларових мільйонерів і мільярдерів разом зі своїми активами, вказали аналітики. При цьому експерти відзначили, що російська влада не реагує на зростання еміграційних настроїв і не намагається ліквідувати причини втечі населення. Бездіяльність спостерігається і по частині спроб повернення емігрантів. Згідно з дослідженням однієї з провідних міжнародних консалтингових компаній Knight Frank, за останні 13 років Росію покинули 20 тис. доларових мільйонерів і мільярдерів. З цього числа 6 тис. поїхали тільки за останні три роки.
Бажаючі емігрувати стали частіше робити конкретні кроки до переїзду. Крім того, за минулий рік кількість громадян, які хотіли б виїхати з Росії в найближчі рік-два, збільшилася з 7% до 17%.
Також змінилися мотиви переїзду. У минулі роки громадяни називали більш високий рівень життя і зарплат за кордоном. Тепер же росіяни частіше відзначають, що в інших країнах краща соціальна захищеність і стабільність, кажуть про незадоволення російським урядом і політикою влади.
Офіційна статистика побічно підтверджує припущення аналітиків Stratfor. За даними Росстату, з початку 2012-го число полишаючих країну росіян зросла з 36 тис. до 350 тис. Більшість емігрантів їдуть в США, Німеччину, Канаду і Фінляндію. При цьому в доповіді «Еміграція з Росії в кінці XX - початку XXI століття», представленому в жовтні Комітетом громадських ініціатив Олексія Кудріна (КДІ), економісти прийшли до висновку, що реальні показники еміграції набагато вище. Про це говорять дані зарубіжних статистичних служб.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

В мережі повідомили про затримання російськими спецслужбами бойовика "Мачете", який убив вагітну терористку

субота, 24 березень 2018, 13:36

Розшукуваного російським командуванням терористів на Донбасі командира 3-й МСБ 7-ї бригади 1-го корпусу ЗС РФ на Донбасі Юрія Свиридова (позивний Мачете) заарештували і доставили до Луганська. Нагадаємо, що на початку жовтня 2017 стало відомо, що комба...

На Дніпропетровщині викрили мережу антиукраїнських інтернет-агітаторів, - СБУ

субота, 24 березень 2018, 13:26

Двох жителів Дніпропетровської області найняли для агітації за створення "Новоросії" і розширення підконтрольної терористам "Л/ДНР" території, повідомили у СБУ. Співробітники Служби безпеки України (СБУ) викрили двох жителів Дніпропетровської області, ...