Замало - погано, багато - теж: Американські вчені підрахували, скільки грошей потрібно людині для щастя

Зовсім необов'язково заробляти дуже багато, щоб відчувати себе щасливим.

Quartz привів гіпотетичні портрети трьох жінок, що живуть в США: у одної річний оклад становить $ 40 тис., в іншої - $ 120 тис., у третьої - $ 200 тис. І з'ясував, що зовсім необов'язково заробляти дуже багато, щоб відчувати себе щасливим, передають Патріоти України.
Нещодавно вчені університетів Пердью і Вірджинії опублікували дослідження, в якому намагалися з'ясувати, як рівень доходу впливає на відчуття щастя. Дослідження цілком передбачувано показало, що щасливішими є жінки з більш високим рівнем доходу, тому серед людей, які заробляють $ 40 тис. на рік, менше тих, хто відчуває задоволеність своїм життям. Однак вчені натрапили на парадокс: жінка з річним доходом в $ 200 тис. менше щаслива, ніж та, що заробляє $ 120 тис.
Це пояснюється просто. Гроші здатні приносити почуття щастя, але лише до певної межі - риса пролягає на позначці $ 105 тис., далі виникає ефект точки насичення. Вчені провели дослідження в різних регіонах світу і побачили аналогічну картину. У деяких регіонах дослідники помітили закономірність: чим вищий дохід від точки насичення, тим нижче задоволеність життям.
Лауреат Нобелівської премії з економіки Ангус Дітон і психолог Даніель Канеман в своїх дослідженнях з'ясували, що точкою насичення для США в 2010 році було $ 75 тис., в 2016-му ця сума становила близько $ 84 тис.
Економіст університету Індіани Ден Сакс не в усьому згоден з дослідженнями колег з університетів Вірджинії та Пердью, пише Quartz. На думку Сакса, деякі люди називають більш завищені доходи, ніж мають насправді. "Однак це не означає, що ті, хто реально заробляє $ 150 тис., щасливіші за тих, хто має дохід в $ 100 тис.", - говорить Сакс. Також, за його словами, більш багаті люди схильні недооцінювати своє щастя в порівнянні з людьми, які заробляють менше.

До того ж про своє щастя людина говорить по-різному в різні дні: сьогодні він веселий, а завтра ні - від цього і залежить його відповідь, констатує Quartz, також і точки насичення доходами у кожного свої. Якщо людина завжди мав $ 150 тис., а в наступному році його дохід раптово складе $ 120 тис., він буде відчувати себе нещасніше, ніж той, хто звик постійно заробляти $ 120 тис.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...