Про це у своєму блозі пише Голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук, передають Патріоти України.
"Справді, якщо відбувається переведення якихось банкнот на монети, це можна сприйняти як поступовий процес знецінення національних грошей. Тому що в цьому випадку постане питання про те, що ті монети мінімального номіналу, які є, фактично будуть "вичавлюватись" з обігу.
Умовно кажучи, такий крок - переведення банкнот малого номіналу на монети - призведе до того, що все почнуть рахувати, виходячи з цього номіналу, наприклад, мінімального - 1 гривні.
З цієї точки зору у мене є сумніви, чи це варто робити, бо ми таким чином сприяємо тому, щоб товари почали здорожувати до мінімального номіналу монет.
Як показує досвід, по-перше, монети дорожче коштують. І якщо НБУ буде діяти таким чином, це призведе до того, що монети цього номіналу теж будуть зникати з обігу. А карбування монет коштує доволі дорого. Якщо паперові гроші коштують дешевше свого номіналу, то монети коштують дорожче свого номіналу. Тому переводячи вже і купюри малого номіналу на монети, вони роблять їх доволі дорогими з точки зору функціонування цієї системи. Тому є питання в якій мірі це потрібно робити."
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...