Про це у своєму блозі пише Голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук, передають Патріоти України.
"Справді, якщо відбувається переведення якихось банкнот на монети, це можна сприйняти як поступовий процес знецінення національних грошей. Тому що в цьому випадку постане питання про те, що ті монети мінімального номіналу, які є, фактично будуть "вичавлюватись" з обігу.
Умовно кажучи, такий крок - переведення банкнот малого номіналу на монети - призведе до того, що все почнуть рахувати, виходячи з цього номіналу, наприклад, мінімального - 1 гривні.
З цієї точки зору у мене є сумніви, чи це варто робити, бо ми таким чином сприяємо тому, щоб товари почали здорожувати до мінімального номіналу монет.
Як показує досвід, по-перше, монети дорожче коштують. І якщо НБУ буде діяти таким чином, це призведе до того, що монети цього номіналу теж будуть зникати з обігу. А карбування монет коштує доволі дорого. Якщо паперові гроші коштують дешевше свого номіналу, то монети коштують дорожче свого номіналу. Тому переводячи вже і купюри малого номіналу на монети, вони роблять їх доволі дорогими з точки зору функціонування цієї системи. Тому є питання в якій мірі це потрібно робити."
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...