Зарплати в Україні: Чому українські жінки бідніші за чоловіків

Українські жінки отримують на 30% менше грошей за оплату праці, ніж чоловіки.

У багатьох сферах жінки працюють на рівні з чоловіками, але не отримують таких же пільг. Про це розповіла Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, передають Патріоти України.

"Жінка-снайперка за документами може значитися як кухарка і хтось там іще. Взагалі-то розрив в оплаті за працю рівної цінності жінкам та чоловікам сьогодні становить до 30% не на користь жінок. І це також сфера, яка потребує втручання держави", - розповіла Левченко.

Вона зазначила, що українки зараз працюють на шахтах, але їм пишуть у трудових книжках інші посади. Тому вони не отримують належних шахтарям пільг і надбавок.

"Інтернатах для людей похилого віку, в інтернатах для дітей, в будинках малюка, у відділеннях, де знаходяться діти, які народилися з інвалідністю і від яких відмовилися, – працюють виключно жінки. І мені здається, складнішої роботи, ніж робота санітарки, няні, медичного працівника в соціальних закладах, лікарнях, хоспісах, де знаходяться ті, хто помирають від раку або інших хвороб, – немає. Але там працюють лише жінки і зарплата там – одна з найнижчих. Просто у нас не прийнято про це розповідати", - зазначила посадовиця.

За її словами, після скасування в кінці 2017 року заборони жінкам обіймати близько 450 професій, з'явилася перша жінка-водолаз.

Також Катерина Левченко зазначила, що тема розширення економічних можливостей жінок дуже важлива і для реформування національного сектору безпеки і оборони.

"У більш ніж 90 відсотків армій країн-членів НАТО немає обмежень для жінок – тобто, всі військові посади і професії в арміях країн-членів НАТО відкриті для жінок, підкреслила вона, нагадавши, що на початку вересня Верховна Рада Україна проголосувала законопроект № 6109, яким також прибираються такі обмеження", - додала вона.

Джерело: Укрінформ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...