Життя після Нурсултана: Аналітик оцінив ймовірність нападу Росії на Казахстан

Після початку російської агресії в Україні, керівництво Казахстану здійснило низку кроків, спрямованих на попередження подібних сценаріїв на півночі країни, завдяки чому вдалося зменшити загрозу російського вторгнення.
Нурсултан Назарбаєв

Таку думку висловив директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства, політичний аналітик Віталій Кулик, коментуючи ймовірність нападу Росії після відставки Нурсултана Назарбаєва, передають Патріоти України з посиланням на УНІАН.

Він зазначив, що частково це питання казахами вирішено через «повзучу казахізацію» і через повзуче «приховане видавлювання» росіян і російськомовних з управління. Крім того, у казахів відбувається демографічний бум. І через вдалу демографічну політику, переселення, стимулювання, видавлювання з посад та вимивання російського елементу казахам вдалося частково локалізувати можливі ризики для своєї безпеки.

«Це не знімає питання претензій Росії на північний Казахстан. До 2014 року там активно працювали проросійські політичні мережі, але після війни на Донбасі та анексії Криму Казахстан здійснив низку кроків, направлених на локалізацію цих загроз. Це не означає, що в безпеці Казахстану немає дірок, що Астана повністю контролює безпекову ситуацію в регіонах на півночі. Так не можна сказати. Але більш-менш ситуація рівна», – наголосив аналітик.

При цьому експерт вважає, що навряд чи Росія, маючи певні гарантії та запевнення з боку самого Назарбаєва щодо збереження євразійської інтеграції та проросійського курсу, буде ініціювати якусь турбулентність чи «русскую весну-2» на території Казахстану. «Це навряд чи станеться в найближчий період, тому що Казахстан – важливий союзник і партнер Путіна в Центральній Азії. Без Казахстану неможливо говорити про контроль росіян на Каспії чи в Центральній Азії загалом. Росії потрібен саме наступник Назарбаєва», – вважає Кулик.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Не потрібно копати землю: Подружжя з Києва стали успішними фермерами і вирощують картоплю по-новому (фото)

понеділок, 20 вересень 2021, 23:30

Життя змусило киян не тільки копати город, а й навчитися доїти кіз і приймати у них пологи. "Раніше ми з Євгеном жили в Києві, але вже п'ять років, як переїхали на хутір в Поліссі", - говорить Наталія Вишинська, яка створила з чоловіком екоферму, перед...

З архіву ПУ. Відповіли за "Катерину Велику": Кейт Міддлтон отримала перемогу в суді за образу журнала Tatler (фото)

понеділок, 20 вересень 2021, 13:30

У травні цього року гламурне видання опублікувало матеріал під назвою «Катерина Велика». У ньому простежується становлення дружини принца Вільяма з дівчини, що виросла в родині середнього класу, на впливову публічну фігуру. Герцогиня Кембриджська здобу...