Про це йдеться в матеріалі журналу "Новое время", передають Патріоти України.
Революційний мер
2015 рік для Миколаєва став епохальним - він подарував місту надію на серйозні зміни: у листопаді більшість місцевих жителів на виборах мера віддали голоси за 33-річного керівника українсько-американської IT-компанії Олександра Сенкевича. Цей представник Самопомочі не просто виграв, а ще й обігнав креатуру партії Опозиційний блок (ОБ) - прямої спадкоємиці пріснопам'ятної Партії регіонів (ПР).
Такого від Миколаєва не очікували навіть експерти: до Майдану в цьому російськомовному регіоні традиційно підтримували номенклатуру і соратників Віктора Януковича. Наприклад, на виборах до міськради у 2010 році регіонали отримали 2/3 мандатів. А самим Миколаєвом 13 років поспіль керував представник ПР Володимир Чайка, який помер у 2013-му. "Стався якийсь сплеск активності середнього класу", - говорить з приводу обрання Сенкевича політолог Володимир Фесенко.
Реванш старих еліт
Сам мер вступив у конфронтацію чи не з усіма політсилами регіону. Але й офіційний Київ схибив. Столична влада не захотіла підтримати мера від партії, яка їй опонує, і затвердила губернатором області Олексія Савченка, людину із сумнівним минулим. Це підбадьорило старі еліти, які почали послідовно відвойовувати собі владні кабінети. Тим більше що депутати Оппоблоку у міськраді Миколаєва мають міцні позиції - у них 26 мандатів із 54 можливих.
У жовтні 2017 року колишні регіонали, підтримані представниками пропрезидентської БПП, зняли Сенкевича з посади градоначальника. Місто потрапило у смугу лихоліття - нові вибори повинна призначити Верховна рада, яка ще навіть не бралася за це питання. Але лихоліття не означає безвладдя: за ті чотири місяці, що Миколаїв живе без мера, представники ОБ лише посилили свої позиції в регіоні. У підсумку найбільше постраждали не Сенкевич та Самопоміч, а столична влада - вона втратила підтримку городян.
Після відставки Сенкевича обов'язки мера виконує секретар міськради Тетяна Казакова із БПП. При ній із міськвиконкому почався масовий вихід: усі основні департаменти та управління залишилися без керівників. У міськраді відбулося неформальне об'єднання старих еліт і представників пропрезидентської фракції. Ця дружна команда не лише прибрала Сенкевича, але і призначила після залишення ним посади нових заступників градоначальника. "Нова команда віце-мерів - це приклад повернення регіоналів", - пояснює місцевий журналіст Андрій Лохматов. Одним із віце-мерів став Юрій Андрієнко, який працював заступником померлого мера-регіонала Володимира Чайки. Він представляє зараз Наш край, а під час Євромайдану подав позов до суду про заборону будь-яких масових акцій.
Ще один віце-мерський портфель отримав Олександр Садиков, екс-губернатор області часів Віктора Ющенка, який не приховує хороших відносин із Вадимом Новинським. Новинський - депутат Верховної ради від ОБ та мультимільйонер, у якого є бізнес-інтереси в регіоні. Брат Садикова - депутат міськради від Оппоблоку.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...