У Кабінеті міністрів заявили, що мета нових правил - домогтися, щоб ресурс води і тепла, який заходить у будинок, оплачувався на 100%, передають Патріоти України з посиланням на "Сегодня".
Зокрема, він виділяє два види обліку тепла, холодної та гарячої води: вузол комерційного обліку (загальдомовий) і вузли розподільного обліку (квартирні).
Водночас різниця між показниками будинкового лічильника та сумою показань квартирних буде розподілена між усіма мешканцями будинку.
Тобто, якщо згідно з показаннями загальнобудинкового лічильника, в будинок зайшло 16 куб. м холодної води, а загальне число показань всіх квартирних лічильників склало 15 кубів, то різниця в 1 куб буде поділена на всі квартири.
"Якщо гаряча вода вилилася через діряву трубу в підвалі, за це в кінцевому підсумку доведеться заплатити всім споживачам. Тому співвласникам багатоквартирного будинку слід дбати, як і раніше, про якісне обслуговування і справному стані внутрішньобудинкових мереж", - заявили в українському уряді.
Однак, якщо в будинку є мешканці без лічильників, то люди з приладами обліку будуть платити по ним, а на інших буде розподілятися, обігрів загальних територій і, умовно, діряві труби водопостачання.
При цьому директор ДТЕК ЕСКО Євген Бушма зазначає, що від нового закону для простого споживача є і низка вигод.
"Після установки лічильників всі будуть платити тільки за фактично спожиті енергоресурси, а не абстрактні, певним розрахунковим або нормативним методом", - зазначив Бушма.
За його словами, домогтися реальної економії можна тільки при комплексному підході.
"Набір енергоефективних товарів дозволяє заощадити до 50% витрат на електроенергію за рахунок використання двозонного лічильника, LED-лампочок, розумних розеток та інструкції з порадами щодо економії, яка дозволяє на рівні квартири організувати елементи енергоменеджменту", - резюмував директор ДТЕК ЕСКО.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...