ЗМІ дізналися про таємну зустріч Волкера в Києві

Спецпредставник США напередодні переговорів з помічником президента Росії Владиславом Сурковим зустрічався з представниками Верховної Ради.

Курт Волкер

За інформацією «РБК-Україна», зустріч пройшла 25 січня в резиденції посла США Марі Йованович, передають Патріоти України.

На неї запросили голову парламентського комітету у закордонних справах Ганну Гопко (позафракційна), представника БПП Дмитра Лубинця, «Батьківщини» Григорія Немирю, «Самопомочі» Тараса Пастуха, «Народного фронту» Андрія Тетерука, Радикальної партії Валерію Заружко, «Опозиційного блоку» Юлію Льовочкіну , групи «Відродження» Валерія Писаренка і «Волі народу» Сергія Шахова.

«Це вже друга зустріч представників українського парламенту з Волкером. Перша пройшла три місяці тому - 28 жовтня минулого року. Зустріч проходила в форматі «питання-відповідь». Депутати задавали питання, а Волкер відповідав. У парламентарів, з якими виданню вдалося поспілкуватися, склалося враження, що зібрали їх, щоб Волкер розібрався в ситуації перед зустріччю з Сурковим», - йдеться в матеріалі.

Як вказали джерела видання, найбільше запитань у депутатів було по перспективам «Мінська». Однак Волкер ще раз чітко сказав, що ситуація на Донбасі - це агресія Російської Федерації, а територія окупована Росією, проте альтернативи «Мінському процесу немає».

«Ви повинні розуміти, що зараз цей формат лежить в основі домовленостей, тому хочете чи не хочете, але ви повинні ними користуватися», - переказав агентству слова спецпредставника США Лубинець.

Підтвердили факт акцентування американською стороною безальтернативності «Мінська» та інші депутати, присутні на зустрічі. «Переговори в Мінському форматі краще, ніж відсутність будь-яких переговорів. Через відсутність альтернативи, потрібно хоча б таким чином намагатися врегулювати конфлікт», - говорив депутатам Волкер, переказує не під запис ще один співрозмовник.

Звучали від американців і слова, що інших форматів, на які погодилася б Росія, ні, тому потрібно слідувати «мінському». Однак скептичний настрій з приводу виконання всіх пунктів «Мінська» спостерігався з обох сторін.

Піднімали парламентарії і питання розширення мінського формату, проте не учасниками з інших країн, а шляхом включення в ці переговори представника Донбасу з української сторони, наприклад, депутата-мажоритарника з Донбасу, який би розумів проблематику питання.

«Мова йде про те, що на сьогоднішній день представники в тристоронньої контактній групі - Геращенко або Кучма - не є представниками саме цих регіонів», - сказав Пастух. Однак американці запевнили, що це питання України, так як Штати не є учасниками тристоронньої контактної групи.

Опублікував: Олег Устименко

Інші публікації автора

Будьте обережні! - Україну заполонили нові підробки 200 гривень

середа, 22 січень 2020, 10:48

Підроблені гривні на перший погляд складно відрізнити від справжніх. В Україні з'явився новий вид фальшивих гривень. Їхня якість настільки висока, що не розпізнається в торгових мережах. Про те, що купюра підроблена, дізнаються, лише коли вона доходить...

З'явилися моторошні дані про новий коронавірус із Китаю

середа, 22 січень 2020, 10:36

Смертельний коронавірус, який косить жителів Китаю, може мутувати і поширюватися далі. Про це попередив віцеміністр Національної комісії охорони здоров'я Китаю Лі Бін, передають Патріоти України з посиланням на ВВС. "Хоча шлях передачі вірусу ще не пов...