ЗМІ дізналися про таємну зустріч Волкера в Києві

Спецпредставник США напередодні переговорів з помічником президента Росії Владиславом Сурковим зустрічався з представниками Верховної Ради.

Курт Волкер

За інформацією «РБК-Україна», зустріч пройшла 25 січня в резиденції посла США Марі Йованович, передають Патріоти України.

На неї запросили голову парламентського комітету у закордонних справах Ганну Гопко (позафракційна), представника БПП Дмитра Лубинця, «Батьківщини» Григорія Немирю, «Самопомочі» Тараса Пастуха, «Народного фронту» Андрія Тетерука, Радикальної партії Валерію Заружко, «Опозиційного блоку» Юлію Льовочкіну , групи «Відродження» Валерія Писаренка і «Волі народу» Сергія Шахова.

«Це вже друга зустріч представників українського парламенту з Волкером. Перша пройшла три місяці тому - 28 жовтня минулого року. Зустріч проходила в форматі «питання-відповідь». Депутати задавали питання, а Волкер відповідав. У парламентарів, з якими виданню вдалося поспілкуватися, склалося враження, що зібрали їх, щоб Волкер розібрався в ситуації перед зустріччю з Сурковим», - йдеться в матеріалі.

Як вказали джерела видання, найбільше запитань у депутатів було по перспективам «Мінська». Однак Волкер ще раз чітко сказав, що ситуація на Донбасі - це агресія Російської Федерації, а територія окупована Росією, проте альтернативи «Мінському процесу немає».

«Ви повинні розуміти, що зараз цей формат лежить в основі домовленостей, тому хочете чи не хочете, але ви повинні ними користуватися», - переказав агентству слова спецпредставника США Лубинець.

Підтвердили факт акцентування американською стороною безальтернативності «Мінська» та інші депутати, присутні на зустрічі. «Переговори в Мінському форматі краще, ніж відсутність будь-яких переговорів. Через відсутність альтернативи, потрібно хоча б таким чином намагатися врегулювати конфлікт», - говорив депутатам Волкер, переказує не під запис ще один співрозмовник.

Звучали від американців і слова, що інших форматів, на які погодилася б Росія, ні, тому потрібно слідувати «мінському». Однак скептичний настрій з приводу виконання всіх пунктів «Мінська» спостерігався з обох сторін.

Піднімали парламентарії і питання розширення мінського формату, проте не учасниками з інших країн, а шляхом включення в ці переговори представника Донбасу з української сторони, наприклад, депутата-мажоритарника з Донбасу, який би розумів проблематику питання.

«Мова йде про те, що на сьогоднішній день представники в тристоронньої контактній групі - Геращенко або Кучма - не є представниками саме цих регіонів», - сказав Пастух. Однак американці запевнили, що це питання України, так як Штати не є учасниками тристоронньої контактної групи.

Опублікував: Олег Устименко

Інші публікації автора

Хіти тижня. Більше ніж алкоголь і куріння: Звички, які нас вбивають

п’ятниця, 25 вересень 2020, 1:00

У сучасному суспільстві вважається, що надзвичайно згубні звички людини - це пристрасть до алкогольних напоїв і паління. Однак є повсякденні шкідливі звички, які людина робить щодня і навіть не здогадується, наскільки вони згубно впливають на її життя.

Хіти тижня. Дружина - ровесниця його внучки: 90-річний Чапкіс одружився в четвертий раз

п’ятниця, 25 вересень 2020, 0:35

Обраниця хореографа молодша за нього на 51 рік. Український хореограф і суддя проекту "Танці з зірками" Григорій Чапкіс одружився в четвертий раз. Про це 90-річний артист повідомив під час четвертого прямого ефіру танцювального шоу, передають Патріоти ...