Глава Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак розповів журналу Новое Время про найбільш очікувані новинки, які найближчим часом надійдуть на озброєння до Збройних сил України, передають Патріоти України.
У січні 2018-го стартували державні випробування нової крилатої ракети Нептун, здатної вражати наземні і морські цілі на відстані 300 км. А в перспективі - 500 км і більше. Важливо, що в цьому проекті немає залежності від іноземних комплектуючих, всі вони - вітчизняні.
Цей бойовий гелікоптер, оснащений високоточними керованими ракетами і цілодобовою оглядово-прицільною системою з тепловізійним, телевізійним і лазерним каналами для ведення нічного бою - давня мрія українських військових. Зараз його державні випробування на фінішній прямій.
Це нове покоління артилерії. Очікується, що в 2018-му перші серійні реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) Вільха надійдуть до ЗСУ. Всі комплектуючі - українські. Ракета унікальна: один залп - 12 високоточних влучень (точність до декількох метрів) в умовному колі радіусом 1 км на дальності до 70 км. Така зброя може стати першим кроком у створенні асиметричного неядерного ракетного щита України.
Україна не виробляє зенітних ракетних комплексів (ЗРК), але навчилася їх модернізувати. Перехід від ЗРК С-125 до ЗРК Печора - серйозний стрибок українських розробників. Печора вже існує і поставляється на експорт, а про доопрацювання проекту для ЗСУ було оголошено на початку 2018-го. ЗРК буде вражати цілі на відстані до 50 км, і для неї вже розроблено активну голівку самонаведення.
Ця радіолокаційна станція значно посилить систему вітчизняної ППО. Малахіт здатний автоматично передавати дані і визначати радіальну швидкість повітряних цілей, включаючи ті, що оснащені технологіями зниження помітності бойових машин - Стелс. Малахіт вже поставляється серійно і успішно працює в зоні бойових дій.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...