Згідно із затвердженим в Кабінеті міністрів списком житлових районів по країні всього реконструювати збираються понад мільйон квадратних метрів житла. Зокрема, в Києві планується реконструювати будинки в 11 мікрорайонах, повідомляють Патріоти України.
Також наголошується, що навіть вдалося знайти і гроші на реалізацію проекту. Інвестувати в нього близько 140 млн доларів погодилася компанія з США “Global Technology Project”.
Ідея такої інвестиції дуже проста. Забудовник зносить хрущівки, а на їх місці будує будинки побільше. Власники квартир в старому будинку гарантовано отримують житлову площу в новобудові, а квадратні метри що залишилися інвестор продає за ринковими цінами.
Засновник компанії «Теплобуд», яка розробила проект реконструкціі, В’ячеслав Піонтковський також підкреслює, що в новобудовах квартири повинні бути за своєю площею на 50% більше ніж в хрущівках.
“Ми планували здавати квартири так, щоб в неї можна було перенести меблі і жити. Квартири з ремонтом, сантехнікою, навіть шпалерами!”, – розповідає Піонтковський.
Однак, незважаючи на існуючий закон, проект реконструкції не можуть реалізувати вже більше 10 років. Кілька років довелося чекати, поки в КМДА розроблять типовий договір, потім – поки його направлять до Кабміну, а зараз – поки створять робочу групу і проведуть серед забудовників конкурс.
При цьому в КМДА стверджують, що знесення хрущівок є одним із пріоритетних завдань столиці. Ще в минулому році на сайті мерії з’явилося повідомлення: на ділянці в межах вулиць Мілютенка, Шолом-Алейхема, Братиславської і Лісового проспекту знесуть старі п’ятиповерхівки і побудують на їх місці житловий комплекс.
“Для відселення мешканців побудують стартовий житлово-громадський комплекс на 282 квартири на вільній від капітальної забудови області та блок торгово-побутового призначення з багаторівневим паркінгом”, – йдеться в повідомленні.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...