75 років тому в СРСР зазнав нищівної критики сценарій фільму режисера Олександра Довженка «Україна у вогні», за те, що «заохочував український патріотизм замість радянського».
Про це у своєму блозі пише український історик, політолог Олександр Палій, передають
Патріоти України.
Він зазначає, що Довженко досі за новаторство і експресію його фільмів за багатьма рейтингами входить в сотню найвидатніших режисерів світу. Після зустрічі зі Сталіним Довженко готувався до смертної кари і знищив частину свого щоденника. Та частина, яка залишилася, м'яко кажучи, і так антирадянська.
Стратити всесвітньо відомого на той час Довженка, ще й під час війни, Сталін чи то не наважився, чи то не встиг. Хоча відомо, що Довженку підсовували на знімальному майданчику заряджений бойовими патронами револьвер замість холостого, очевидно, плануючи видати смерть за нещасний випадок або самогубство, а іншим разом підпиляли стійку керма в його авто.
Історик пише, що з 1943 року Довженку заборонили жити і творити в Україні. «Мосфільм», де змушений був працювати Довженко, він називав «стайнею» і говорив, що на «Мосфільмі» є такі коридори, де ще не ступала нога людини.
Олександр Довженко заповідав після смерті поховати його серце в Україні, і до сих пір цей заповіт так і не виконано.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...