Знищення боєприпасів в Калинівці: Бутусов розповів про провину Муженка

Для охорони та несення внутрішньої служби на найбільшому арсеналі боєприпасів у Калинівці Вінницької області було задіяно 63 людини, зокрема 40 військовослужбовців і 23 співробітники воєнізованої охорони.

Про це в статті для ZN.ua пише головред "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов, передають Патріоти України.

У момент початку вибухів на території бази, за заявою головного військового прокурора Анатолія Матіоса, перебувало лише 17 співробітників воєнізованої охорони – літніх людей віком за 50 років.

"Вони, не маючи жодних технічних засобів спостереження, мали забезпечити безпеку 10,5-кілометрового периметра і території у 1200 гектарів. Зрозуміло, контроль і охорона такими силами давно перетворилися на імітацію служби", – пише журналіст.

За інформацією Бутусова, згідно з директивою начальника Генштабу Віктора Муженка від 7 лютого 2017 року Д-05 про визначення лімітів облікової чисельності й заходів із укомплектування ЗСУ 2017 року, було встановлено заборону на призов на військову службу за контрактом у військові частини Озброєння ЗСУ.

"Ця директива не дозволяла укомплектувати охорону арсеналу", – зазначає журналіст.

Із квітня до червня спецкомісії провели чотири перевірки стану арсеналу в Калинівці, ідеться в матеріалі.

З'ясувалося, що 59 з 179 майданчиків зберігання боєприпасів не мали жодного захисту, саме вони здетонували під час вибухів насамперед, зазначає видання. Водночас 73 відкриті майданчики зберігання не мали козирка й укриття від атаки безпілотників.

Велика частина території арсеналу розташовувалася в лісі. Технічна територія та 50-метрова зона контролю, що прилягала до периметру охорони, заросли чагарниками, деревами, буреломом і майже не проглядалися, і їх не контролювали.

Також немає системи відеоспостереження та раннього виявлення надзвичайних ситуацій.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...