Зухвалу схему "лохотрону" в супермаркетах розкрили на Київщині

Відвідувачу супермаркету в Київській області нарахували за товар більше, ніж він спочатку розраховував. Як з'ясувалося, показання на контрольних вагах у залі і на касі серйозно відрізнялися.

Як обманюють покупців в українських супермаркетах і що робити в подібних випадках – передають Патріоти України з посиланням на Oбозреватель.

"Збісив факт лохотрону"

Про випадок з обважуванням у супермаркеті написав у групі "Боярка" в Facebook Олександр Мазуренко.

Чоловік зважив на контрольних вагах капусту, щоб зрозуміти, чи вистачить у нього готівки на цю покупку. Після розрахунку на касі Мазуренко на свій подив виявив, що вага, вказана в чеку, була майже на 300 грамів більшою.

"Одразу підходжу до охоронця і прошу, щоб він пройшов зі мною до контрольних ваг. Показую йому чек і дані на табло. Каже, зараз розберемося. Йдемо до касирки. Я показую їй фото контрольних ваг і чек, питаю, як так? І тут вона мені каже, що контрольні ваги – це приблизна вага, а на касі – точна", – написав Мазуренко.

Олександр зазначив, що не став витрачати час для вирішення конфлікту, оскільки в машині його чекала дружина з маленькою дитиною.

"Але сам факт такого лохотрону мене збісив. Цікаво, які там масштаби за день, місяць, рік, якщо з кожної капусти по 7 грн?" – задається питанням Мазуренко.

З кожного по граму

Як розповів в. о. голови ГО "Центру захисту прав споживачів і моніторингу споживчого ринку" Максим Папуша випадки з обважування з боку касирів у магазинах – часте явище.

"Вони палець можуть докласти до ваг або щось іще придумати. У такий спосіб вони збільшують обсяг продажів, а це премії. Також вони можуть цими діями перекривати свої розкрадання", – пояснив він.

У разі, якщо покупець зрозуміє, що його на касі обважили, експерти радять одразу ж викликати адміністратора магазину. Можна залишити заявку в call-центрі 15-51 КМДА, де обіцяють направити вашу скаргу до компетентних інстанцій.

Заступник голови правління Всеукраїнської громадської організації "Союз споживачів України" Олег Цільвік рекомендує також писати скаргу до Держпродспоживслужби. У ній потрібно вказати, що ваги в такому-то магазині дають неправильні показники. Тоді фахівці Служби вийдуть на перевірку.

"Що стосується продавців, то вони повинні регулярно, десь раз на рік, проводити повірку засобів вимірювальної техніки. За відсутність пломб на вагах передбачені великі штрафи і вже є прецеденти", – зазначив він.

Похибка від 5 до 30%

Олег Цільвік додав, що представники їхньої організації під час перевірок часто стикалися з тим, що в вагах у супермаркетах були відсутні або були зрізані пломби.

"Маніпулювати з вагами – улюблена дія продавців, особливо на стихійних ринках. Похибка від 5 до 30% – не рідкість", – зазначив він.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...