Зустріти весну: Журналісти зібрали обряди, якими зустрічають весняне рівнодення (відео)

Світлий і темний час доби зрівнялись і тривають по дванадцять годин.

Усміхнутись і викинути з дому все зайве, сьогодні - весняне рівнодення. Світлий і темний час доби зрівнялись і тривають по дванадцять годин, а сонце можна побачити одночасно з обох полюсів Землі. Астрономічне явище стало приводом для безлічі народних обрядів, прикмет і порад, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.

Щоби показати, що відбувається сьогодні в небі, астроному Володимиру потрібні лише глобус і журналіст. Для нього весняне рівнодення - суто астрономічне явище. День, коли сонце перетинає уявний небесний екватор.

Дві Оксани і Ярина день космічного нуля зустрічають народним обрядом. Роботу з тістом супроводжують піснею. Символічні пташки виходять геть різними.
Птахи – це істоти, які можуть найвище досягти до неба, і з птахами люди надсилали свої гарні думки.
Причепурені яйцем жайворонки залітають в електричну духовку, щоби за двадцять хвилин з’явитися звідти добряче засмаглими і вгодованими. Яринка хапає найгладшого.
У відьми Ангеліки на день рівнодення інший рецепт. Посередині столу розташований горщик трави. Навколо вона висипає ячну крупу (каже, пшениці в маркеті не було) і викладає лавровий лист. Зверху притрушує чорним перцем для підсилення дії.

Далі - зв’язок із космосом без посередників. На домашньому ритуалі свято рівнодення не закінчується. Ніж дипломований маг загортає в тканину і вмощує в яскравому ридикюлі, щоби рушити на кладовище - спілкуватися з духами.

Поки господиня збирається, на стіл заповзає чорний кролик Марта. Цікавиться черепами і ритуальними продуктами. Обряд рівнодення Марті пішов на користь.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Не потрібно копати землю: Подружжя з Києва стали успішними фермерами і вирощують картоплю по-новому (фото)

понеділок, 20 вересень 2021, 23:30

Життя змусило киян не тільки копати город, а й навчитися доїти кіз і приймати у них пологи. "Раніше ми з Євгеном жили в Києві, але вже п'ять років, як переїхали на хутір в Поліссі", - говорить Наталія Вишинська, яка створила з чоловіком екоферму, перед...

З архіву ПУ. Відповіли за "Катерину Велику": Кейт Міддлтон отримала перемогу в суді за образу журнала Tatler (фото)

понеділок, 20 вересень 2021, 13:30

У травні цього року гламурне видання опублікувало матеріал під назвою «Катерина Велика». У ньому простежується становлення дружини принца Вільяма з дівчини, що виросла в родині середнього класу, на впливову публічну фігуру. Герцогиня Кембриджська здобу...