Зустріти весну: Журналісти зібрали обряди, якими зустрічають весняне рівнодення (відео)

Світлий і темний час доби зрівнялись і тривають по дванадцять годин.

Усміхнутись і викинути з дому все зайве, сьогодні - весняне рівнодення. Світлий і темний час доби зрівнялись і тривають по дванадцять годин, а сонце можна побачити одночасно з обох полюсів Землі. Астрономічне явище стало приводом для безлічі народних обрядів, прикмет і порад, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.

Щоби показати, що відбувається сьогодні в небі, астроному Володимиру потрібні лише глобус і журналіст. Для нього весняне рівнодення - суто астрономічне явище. День, коли сонце перетинає уявний небесний екватор.

Дві Оксани і Ярина день космічного нуля зустрічають народним обрядом. Роботу з тістом супроводжують піснею. Символічні пташки виходять геть різними.
Птахи – це істоти, які можуть найвище досягти до неба, і з птахами люди надсилали свої гарні думки.
Причепурені яйцем жайворонки залітають в електричну духовку, щоби за двадцять хвилин з’явитися звідти добряче засмаглими і вгодованими. Яринка хапає найгладшого.
У відьми Ангеліки на день рівнодення інший рецепт. Посередині столу розташований горщик трави. Навколо вона висипає ячну крупу (каже, пшениці в маркеті не було) і викладає лавровий лист. Зверху притрушує чорним перцем для підсилення дії.

Далі - зв’язок із космосом без посередників. На домашньому ритуалі свято рівнодення не закінчується. Ніж дипломований маг загортає в тканину і вмощує в яскравому ридикюлі, щоби рушити на кладовище - спілкуватися з духами.

Поки господиня збирається, на стіл заповзає чорний кролик Марта. Цікавиться черепами і ритуальними продуктами. Обряд рівнодення Марті пішов на користь.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. Тест для дебілів: Парочка мажорів увірвалась на автівці з номерами Верховної Ради на скляний міст Кличка (відео)

середа, 19 червень 2019, 13:00

Вранці на пішохідно-велосипедний «міст Кличка» на автомобілі в'їхала парочка столичних «мажорів». Відео з'явилося в пабліку «Київ оперативний», передають Патріоти України. Судячи з усього, дівчина-пасажир знімала «покатушки» в Instagram-stories. За кер...

Снайперська справа: Як змінюється тактика та підготовка бійців ЗСУ на Донбасі

середа, 19 червень 2019, 11:59

Під впливом як досвіду війни на Донбасі, так і західних інструкторів в ЗСУ відбуваються досить масштабні зміни. І перш за все вони помітні в структурі піхотних підрозділів. Про це у своєму блозі пише військовий експерт Михайло Жирохов, передають Патріо...