Зустріти весну: Журналісти зібрали обряди, якими зустрічають весняне рівнодення (відео)

Світлий і темний час доби зрівнялись і тривають по дванадцять годин.

Усміхнутись і викинути з дому все зайве, сьогодні - весняне рівнодення. Світлий і темний час доби зрівнялись і тривають по дванадцять годин, а сонце можна побачити одночасно з обох полюсів Землі. Астрономічне явище стало приводом для безлічі народних обрядів, прикмет і порад, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.

Щоби показати, що відбувається сьогодні в небі, астроному Володимиру потрібні лише глобус і журналіст. Для нього весняне рівнодення - суто астрономічне явище. День, коли сонце перетинає уявний небесний екватор.

Дві Оксани і Ярина день космічного нуля зустрічають народним обрядом. Роботу з тістом супроводжують піснею. Символічні пташки виходять геть різними.
Птахи – це істоти, які можуть найвище досягти до неба, і з птахами люди надсилали свої гарні думки.
Причепурені яйцем жайворонки залітають в електричну духовку, щоби за двадцять хвилин з’явитися звідти добряче засмаглими і вгодованими. Яринка хапає найгладшого.
У відьми Ангеліки на день рівнодення інший рецепт. Посередині столу розташований горщик трави. Навколо вона висипає ячну крупу (каже, пшениці в маркеті не було) і викладає лавровий лист. Зверху притрушує чорним перцем для підсилення дії.

Далі - зв’язок із космосом без посередників. На домашньому ритуалі свято рівнодення не закінчується. Ніж дипломований маг загортає в тканину і вмощує в яскравому ридикюлі, щоби рушити на кладовище - спілкуватися з духами.

Поки господиня збирається, на стіл заповзає чорний кролик Марта. Цікавиться черепами і ритуальними продуктами. Обряд рівнодення Марті пішов на користь.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. Вибори 2019: Мозок Зе, або Усі радники кандидата Зеленського (список)

четвер, 18 квітень 2019, 15:30

В штабі Володимира Зеленського два десятки радників, які мають право представляти позицію кандидата. Представники. Дмитро Разумков. Фактично політичний керівник виборчого штабу Володимира Зеленського. В «Зе! Команді» його представляють як «експерта із ...

Хіти тижня. Телеканал "1+1" судитиметься з Порошенком

четвер, 18 квітень 2019, 15:00

Гендиректор групи "1+1 media" Олександр Ткаченко заявив, що телеканал подасть в суд на Петра Порошенка "за минулі звинувачення на адресу каналу" та після того, як він "ганебно увірвався в ефір приватної кампанії, користуючись статусом глави держави".​