В результаті обсяг ставок на падіння рубля перевищив ставки на його зростання на 6 тис. 206 контрактів, що еквівалентно купівлі валюти на суму 15,5 млрд рублів (14,8 млрд минулого тижня).
Цей показник - чиста коротка позиція спекулянтів - досяг рекордного рівня за всі 11 років доступної статистики американський бірж, перевищивши попередній максимум, встановлений на початку листопада 2014 року напередодні обвалу курсу і «чорного вівторка» з доларом по 80 і євро дорожче 100.
На падіння рубля ставлять 8 великих американських гравців, з яких 5 - це хедж-фонди, управляючі клієнтськими засобами, випливає з статистики CFTC.
У листопаді минулого року їх вкладення в рубль досягали рекордного рівня на очікуваннях, що угода ОПЕК щодо скорочення видобутку дозволить вивести з піке ринок нафти, а перемога на виборах в Штатах Дональда Трампа знизить списку санкцій тиск на РФ.
«Надії на розрядку виявилися порожніми», - констатує директор аналітичного департаменту «Альпарі» Олександр Разуваєв.
В кінці минулого тижня демократи і республіканці в Палаті представників Конгресу США оголосили, що законопроект про нові санкції проти РФ узгоджений. Він передбачає посилення обмежень на валютні кредити для держбанків і сировинних держкорпорацій, а також дає президенту Штатів право ввести повну заборону на іноземне фінансування будь-яких трубопровідних проектів «Газпрому», включаючи Nord Stream 2, «Турецький потік» і «Сила Сибіру».
Крім того, Конгрес доручає Мінфіну США опрацювати можливість заборони на інвестиції в держборг РФ, який де-факто перекриє валютний приплив в РФ від західних інвесторів, що вклали в боргові папери уряду РФ більше $ 13 млрд за останній рік.
Крім санкцій війни із Заходом проти рубля зіграють також підвищення ключової ставки в США і виплати за російськими зовнішніми боргами, які в найближчі 6 місяців стануть рекордними за два роки, відзначає Разуваєв.
При цьому, додає він, незважаючи на міжнародні резерви в розмірі більш ніж $ 400 млрд, Центробанк навряд чи буде втручатися в торги, - він цього не робить вже два роки.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...