4 квітня вдень ДСНС отримала сигнал про те, що в зоні відчуження і безумовного (обов’язкового) відселення Чорнобильської АЕС поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га, передають Патріоти України з посиланням на Факти.
Рятувальники заявили, що труднощі гасіння є через підвищений радіаційний фон на окремих ділянках.
Станом на 7 квітня, за даними Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж, вогонь пройшов близько 35 га землі. Уточнити цифру нині складно через сильне задимлення.
9 квітня поліція евакуювала громадян, які проживають в селищі міського типу Поліське, розташованому на території зони відчуження. На прилеглу територію було обмежено допуск громадян: закрито КПП на кордоні зони відчуження Поліське і Овруч.
У Чорнобильській зоні відчуження продовжується гасіння пожеж на території Корогодського, Котовського та Денісовецького лісництв у Київській області.
До гасіння пожеж залучено 366 осіб та 88 одиниць техніки, в тому числі 3 літаки АН-32П та 3 вертольоти ДСНС.
За словами члена громадської ради Державного агентства України з управління зоною відчуження, директора Chornobyl Tour та Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослава Ємельяненка, ситуація критична, адже нині вогонь рухається за напрямком вітру – до ЧАЕС.
– Зараз вогонь дістався Прип’яті та знаходиться у двох кілометрах навпростець від сховищ радіоактивних відходів Підлісний, де розташовані найбільш високоактивні радіаційні відходи всієї Чорнобильської зони, та від самої ЧАЕС, – повідомив Ємельяненко.
10 квітня Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки попередив, що повітря, забруднене пожежами в Чорнобильській зоні, потрапить до Києва, але небезпеки здоров’ю не несе.
За прогнозними розрахунками на 13 квітня, забруднене повітря переважно буде направлене в Північно-східному напрямку, однак, протягом ночі з 13 на 14 квітня, ймовірно, може змінити своє направлення в сторону Києва.
Масштабні пожежі могли стати причиною підпалу трави сталкерами, заявив член громадської ради при Держагентстві України з питань управління зоною відчуження Ярослав Ємельяненко.
– Але є нелегальні відвідувачі, а ці підпали сталися на стежці життя сталкерів. Про ці місця є інформація в соцмережах, де сталкери показують, як вони підпалюють, – заявив він.
9 квітня правоохоронці вручили підозру 27-річному зловмиснику, який заради забави в декількох місцях підпалив дикорослу траву. Через це вогнем було знищено 5 га Котовського лісництва, розповіли в Нацполіціі.
Внаслідок пожеж у зоні відчуження ЧАЕС було завдано збитків у розмірі десятків мільйонів гривень, заявила в.о. голови Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗО) Катерина Павлова.
Супутник NASA 5 квітня сфотографував, як виглядають пожежі в зоні відчуження ЧАЕС із космосу:
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...