385 років тому, 10 лютого офіційно вважається днем, коли офіційно в 1636 році з'явилася згадка праски в документах. Однак сам побутовий прилад був винайдений набагато раніше, передають Патріоти України з посиланням на Oбозреватель.
Саме слово походить від давньотюркського словосполучення "утюк", що складається з двох значень: "ут" – вогонь, "юк" – покласти.
За даними істориків аналогом праски користувалися ще в Стародавній Греції в IV столітті до нашої ери. У той час вигладжував речі предмет схожий на гарячий металевий прут або качалку. Ще раніше для прасування застосовували спеціально оброблений нагрітий камінь. Також одяг розгладжували сковородою, нагрітою на гарячому вугіллі.
Але вперше праска в її більш звичному вигляді створили 385 років тому. Вага виробу була близько 10 кг і нагрівалася вона вугіллям. Пізніше модель була полегшена і вдосконалена металевою трубкою, що під'єднується до газового балона, а на кришці праски був розташований насос.
Перші праски з електричним і з'явився в кінці XIX століття. А в 1981 році фірма Tefal випустила праску з ідеально гладкою поверхнею для прасування.
Додамо, що велика колекція прасок знаходиться в історико-культурному комплексі "Замок Радомисль" на Житомирщині.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...