Команда археологів Ізраїльського управління старожитностей (IAA) та Studium Biblicum Franciscanum виявила знахідку поблизу Гефсиманії в саду на Єрусалимській Оливній горі.
"Ця церква вшановує пам'ять однієї з багатьох подій, пов'язаних з цим місцем у Новому Завіті, - розповіли археологи Девід Єгер та Аміт Реєм. - Грецькі написи, знайдені на підлозі церкви, звучать так: "У пам’ять і упокій закоханих у Христа Бога, який прийняв жертву Авраама, прийміть жертву своїх слуг і дайте їм відпущення гріхів. Амінь".
Вчені звернули увагу на те, що церква використовувалася і, можливо, навіть була заснована в той час, коли Єрусалим знаходився під владою мусульман. Це свідчить про те, що християнські паломництва до Єрусалиму продовжувались і в той період.
Археологи також виявили підземну порожнину, визначену як ритуальна лазня періоду Другого Храму, біля сучасної церкви в Гефсиманії .
"Церква Гефсиманії, яка також відома як Церква агонії або Церква всіх націй, розташована біля підніжжя знаменитої Оливної гори, є однією з найважливіших церков християнства і щороку її відвідують тисячі паломників. Сучасна церква була побудована на тому місці, де християнська традиція вважає, що тут зрадили Ісуса", - розповіли археологи.
В даний час Гефсиманія - одне з найважливіших святилищ Святої Землі, це місце щороку відвідують мільйони паломників.
"Відкриття ритуальної ванни, ймовірно, підтверджує давню назву цього місця - Гефсиманія", - сказав доктор Реєм.
За словами вчених, більшість ритуальних ванн періоду Другого храму були знайдені в приватних будинках та громадських будівлях, але деякі були виявлені поблизу сільськогосподарських об'єктів та гробниць, у цьому випадку ритуальна лазня знаходиться на відкритому просторі.
"Відкриття цієї лазні без супроводу будівель, ймовірно, свідчить про існування тут сільськогосподарської галузі 2 тисячі років тому. Єврейські закони очищення зобов’язували працівників, які займаються виробництвом олії та вина, омиватися. Відкриття ритуальної ванни може натякати на походження давньої назви місця - Гефсиманія (Гат Шеманім - маслопрес ) - місця, де недалеко від міста виробляли ритуально чисту олію", - додали вчені.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...