Червневий повний місяць 2019 року буде вдень, об 11:31 17 червня за київським часом, але майже повний Місяць можна буде спостерігати ввечері 17 червня, з 21:17 за Києвом. Ця подія часто називається повним полуничним місяцем, йдеться в статті американського видання "Альманах старого фермера", передають Патріоти України.
Як зазначає видання, цей повний місяць отримав свою назву від племен алгонкінів, які вважали цей час сигналом до збирання дозрілих плодів. В Європі ця подія відома також як Медовий Місяць і Повний Рожевий Місяць. При цьому в Європі сам момент повного місяця припаде на денний час.
У Південній півкулі це небесне явище може називатися Оук-Мун, тобто холодний місяць або довгий нічний місяць.
17 червня — це 14-й місячний день в місячному календарі. Відсоток освітленості Місяця становить 100%. Схід Місяця о 21:17, а захід в 3:58. при цьому, строго кажучи, увечері 17 червня Місяць буде вже спадним.
Астрономи відзначають, що спостерігати за повним Місяцем краще не в піковий час, а тоді, коли супутник Землі знаходиться досить низько над східною частиною горизонту. Коли місяць знаходиться низько на горизонті, то це дозволяє охопити весь вид з об'єктами на передньому плані, супутник здається більшим.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...