У неділю, 21 червня, настане День літнього сонцестояння, який в народній традиції вважається одним з поворотних днів в році, з яким пов'язані народні прикмети та вірування. Журналісти зібрали інформацію про традиції цього дня, який з язичницьких часів був святковим у різних народів, передають Патріоти України з посиланням на Апостроф.
Найкоротша ніч в році була таким же важливим святом, як і початок нового року. Тому в цей день проводилися різні обряди і торжества.
У слов'ян день літнього сонцестояння відзначався як свято Купала. Його основні традиції були пов'язані з вогнем і водою: щоб максимально зблизитися з природою, люди обов'язково купалися у водоймах і стрибали через багаття, щоб очистити душу і тіло.
Через палаюче вогнище стрибали молоді пари: вважалося, що якщо вони не розімкнуть руки під час "польоту", то їхні відносини будуть дуже міцними.
Дівчата в цю ніч плели вінки, збирали цілющі трави, робили різні ритуали для гарного врожаю і ворожіння на любов. Наприклад, та з них, яка всю ніч танцювала біля дев'яти багать, обов'язково повинна була вийти незабаром заміж.
Випалу вранці росу збирали в посудину, вважаючи, що вона володіє омолоджуючими і цілющими властивостями. Але найголовнішим завданням в ніч на Купала був пошук квітки папороті, який, за переказами, відкриває заповітне місце зі скарбом. Також вважалося, що бажання, загадане на сонцестояння, обов'язково збудеться.
Прикмети в цей день пов'язані переважно з погодою. Негода віщувала поганий урожай. Якщо день був туманним - природа повинна була як слід нагородити людей дарами.
Свято сонцестояння мало свої традиції і в кельтських народів: вони вважали цей період часом ельфів, фей та інших міфічних істот.
У скандинавських країнах люди вважали, що в цю ніч не можна до самого світанку спати, щоб почути спів ельфів. До слова, у слов'ян зустрічати світанок також було доброю прикметою - це обіцяло міцне здоров'я на цілий рік.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...