У цей день не можна займатися будь-якою фізичною працею, ремеслами і рукоділлям, а також домашньою роботою. Також оскільки свято випадає на Великий піст, не можна їсти м'ясо, молоко, яйця і рибу. Дозволено додавати в їжу рослинне масло і випити трохи кагору. У свято не потрібно позичати гроші. Також в цей день не можна піддаватися злості, заздрості, агресії, вживати алкоголь і лихословити.
Також потрібно знати, що обов'язково потрібно зробити в свято 40 святих. Потрібно сходити до церкви на ранкову службу, помолитися і поставити 40 свічок. У цей день господині також печуть 40 медових булочок-жайворонків. Булочки роздавали дітям, вішали на дерева або дарували сусідам, щоб домашня птиця була здорова. За традицією, незаміжні дівчата повинні зварити 40 вареників і пригостити хлопців. Молодь в цей день катається на гойдалці, що принесе їм щастя на весь майбутній рік. А чим вище злетять гойдалки, тим врожайніший буде рік. Також за традицією, в це свято прийнято складати плани і мріяти.
У народі ворожать на кохання, співають веснянки і закликають весну. Дівчата брали випеченого жайворонка і кидали його через плече, куди хвіст пташки вкаже, звідти буде і наречений. На свято також прийнято прикрашати дерева різнобарвними стрічками, паперовими квітами, дзвіночками, таким чином закликаючи весну.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...