Державний прапор України затверджений Верховною Радою 28 січня 1992 року. Це прапор із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього (угорі) і жовтого (внизу) квітів, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
Відповідно до найпопулярнішого тлумачення колірної гами прапора, синя його смужка символізує ясне небо, а жовтий - золоті пшеничні ниви.
Золотий і синій кольори з XIV століття офіційно використовувалися в гербі Руського королівства. Також ці кольори є і на гербах місцевої знаті, князів, шляхтичів. Поєднання символічних для країни квітів знаходимо і під час козацтва, особливо починаючи з XVIII століття.
Примітно, що до сих пір ведуться дискусії навколо того, яким чином розташовувалися кольору на прапорі УНР: блакитний вгорі і жовтий внизу, або навпаки - з жовтим вгорі. Вчені сходяться на тому, що не існує документів, якими в УНР затверджувався б саме "жовто-блакитний" порядок смуг. Тому цілком можливо, що використовувалися обидва варіанти прапора.
У той же час, не всім подобається така послідовність розміщення кольорів, тому смуги державного прапора пропонують поміняти місцями. Цю ідею часто аргументують фен-шуєм і українською історією.Прихильники ідеї "перевертання" прапора, зокрема, заявляють, що такий порядок кольорів - чи не основна причина нещасть України. Тому, за їхнім твердженням, для розквіту України потрібно тільки "перевернути" прапор.
Що стосується "історичного" аргументу, то, дійсно, порядок смуг на прапорі довгий час був невизначеним, тому використовували обидва варіанти. Однак, починаючи з 1848 року, поступово став переважати синьо-жовтий варіант, який, в кінцевому рахунку, і закріпили в XX столітті.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...