25 січня - Тетянин день: Традиції і заборони свята

У студентів є своя прикмета: чим веселіше і хмільніше зустрінеш Тетянин день, тим щасливіше буде життя.

25 січня в Україні щороку відзначається Тетянин день, а також день народження університету. Студентам в цей день слід веселитися й святкувати. Але крім веселощів, у цей день також прийнято дотримуватись певних заборон та традицій, передають Патріоти України.

Традиції дня

Наші предки в цей день випікали коровай, який символізував сонце. Хліб цей не різали, а розламували руками, а потім кожен член сім'ї отримував свій шматочок такого "сонця". Люди вірили, що, якщо з'їсти хоч маленький шматочок від такого короваю, сонце подарує тепло, силу і здоров'я.

Представницям слабкої статі в цей день слід братися виключно за "жіночі" справи: прибирання, прання, рукоділля і приготування їжі. Тоді і в будинку рік будуть панувати мир і благополуччя.

Ще одна традиція на Тетянин день — прання доріжок в ополонці або в незамерзаючому водоймі. Миттям доріжок в основному займалися дівчата, це були свого роду оглядини наречених, які намагалися сподобатись потенційним нареченим красивим вбранням, а також хазяйновитістю.

У студентів, у свою чергу, є своя прикмета: чим веселіше і хмільніше зустрінеш Тетянин день, тим щасливіше буде життя.

Що заборонено робити сьогодні

Не можна, щоб у домі сьогодні панував безлад, не можна вдаватися до смутку і журби. Крім того, не варто сьогодні відмовлятися від роботи і залишатися байдужим до благань про допомогу.

Категорично не можна конфліктувати і проявляти жадібність. Ні в якому разі не можна відмовляти в допомозі нужденним. Інакше людина, котра проігнорувала іншу, сама потрапить у біду

Згідно з народною традицією, на Тетянин день дівчатам не можна лінуватися, залежуватися в ліжку, ходити в затрапезному одязі.

Прикмети на 25 січня

  • Якщо йде сніг на Тетянин день — бути влітку частому дощу.
  • На Тетяну прогляне сонечко рано — до раннього прильоту птахів.
  • Якщо на Тетяну морозно і ясно, буде добрий врожай, якщо ж "гнилий вітер" (південний) або тепла заметіль — до неврожаю.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Соратник Порошенка закликав Раду створити ТСК щодо зриву спецоперації по затриманню "вагнерівців"

п’ятниця, 5 березень 2021, 18:35

У СБУ офіційно назвали фейком дані про спецоперацію з найманцями ПВК Вагнера. Відомство зазначило, що першоджерелом цієї інформації було російське видання. Верховну Раду закликали негайно створити Тимчасову слідчу комісію з розслідування зриву спецопер...

"У гавкоті дворової собаки честі більше, ніж в словах російського офіцера", - морпіх-кримчанин

п’ятниця, 5 березень 2021, 18:23

Чому зрадників в Криму називають "трофеями", чи могло щось завадити анексії і коли насправді закінчилося перемир'я на Донбасі. "В 2014 году майор Павел Сухань был еще старшим лейтенантом и служил в Феодосии. После того, как украинские корабли и воински...